Wizz Air – obowiązkowe szczepienia dla załóg

Obowiązkowe szczepienia dla zalóg Wizz Air
fot. archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air ogłosiła, że od 1 grudnia 2021 roku szczepienia przeciw COVID-19 – lub w szczególnych przypadkach regularne testy antygenowe/PCR – będą obowiązkowe dla wszystkich załóg.

Wizz Air wprowadza szczepienia przeciw COVID-19 dla wszystkich swoich załóg lotniczych i pokładowych – lub regularne testy antygenowe/PCR w szczególnych przypadkach – w odpowiedzi na wyniki badań, które wskazują na ich skuteczność jako najlepszą dostępną formę ochrony przed COVID-19.

Na początku pandemii, Wizz Air był pionierem we wprowadzaniu restrykcyjnych środków bezpieczeństwa i higieny, aby chronić zarówno pasażerów, jak i załogi, zapewniając możliwie najlepsze warunki sanitarne i wspierając zachowywanie dystansu fizycznego. W miarę trwania pandemii, Wizz Air jest jedną z pierwszych europejskich linii lotniczych, które w dalszym ciągu wzmacniają stosowane środki ochronne, dzięki polityce realizowanej we współpracy z lokalnymi władzami i instytucjami ochrony zdrowia w bazach Wizz Air.

Ponieważ rządy coraz częściej wymagają dowodów szczepień dla załóg, w ramach krajowych wymogów wjazdowych, znaczenie załóg zaszczepionych przeciwko COVID-19 jest kluczowe

József Váradi, prezes Wizz Air Group, powiedział: „W Wizz Air naszym priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych pasażerów i pracowników. Mamy obowiązek chronić załogę i pasażerów na pokładzie poprzez łagodzenie ryzyka COVID-19, a szczepienia odgrywają w tym kluczową rolę”.

Wizz Air: loty do Abu Zabi przekierowujemy do Dubaju