Wizz Air – nowa baza w Cardiff i 9 tras z Walii

Wizz Air rozwija skrzydła w Wielkiej Brytanii
Samolot w barwach Wizz Air/fot. archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air UK ogłosiła dzisiaj nową bazę w Porcie Lotniczym Cardiff – czwartą w Wielkiej Brytanii (Londyn Luton, Gatwick i Doncaster Sheffield). Linia umieści w Cardiff 1 samolot typu Airbus A321 i uruchomi 9 tras.

Dotychczas niskokosztowa oferta Wizz Air nie była dostępna z Cardiff. Otwarte zostaną połączenia do słonecznych miejsc, takich jak: Alicante, Faro, Larnaka i Teneryfa, a także sezonowe, letnie trasy na Korfu, do Heraklionu i Palmy na Majorce oraz zimowe na Lanzarote oraz do Szarm el-Szejk.

Otwarcie nowej bazy oznacza utworzenie ponad 40 nowych miejsc pracy w WIZZ oraz ponad 250 w branżach pośrednio związanych z działalnością przewoźnika, wspierając tym branże: lotniczą, transportową, hotelarską oraz turystyczną.

Owain Jones, Dyrektor Zarządzający Wizz Air UK, powiedział: „To wyjątkowo ekscytujący czas dla Wizz Air – zwiększamy naszą obecność w Wielkiej Brytanii otwierając tam czwartą bazę. To wyraz zaangażowania Wizz Air w działalność w Wielkiej Brytanii i wpływ na sytuację ekonomiczną poprzez tworzenie miejsc pracy na lokalnym rynku, stymulacja branży turystycznej i hotelarskiej, a także oferta bezpośrednich lotów do atrakcyjnych turystycznie miejsc. Rozwój w Walii pozwoli na lepsze połączenie z regionem i umożliwi jej mieszkańcom podróże do swoich ulubionych słonecznych miejsc na pokładach samolotów z naszej młodej i zielonej floty. Uruchomienie 47 nowych tras z Wielkiej Brytanii tylko w tym roku, sprawia, że nasi pasażerowie mogą nadrobić stracony czas tworząc nowe niezwykłe wspomnienia ze swoich podróży.

Wizz Ride – platforma do rezerwacji taksówek i aut