Wizz Air najbardziej zrównoważoną linię lotniczą w Europie

Wizz Air, został uznany za najbardziej zrównoważoną linię lotniczą w Europie według agencji ratingowej Sustainalytics.

Sustainalytics zajmuje się badaniami i ocenami z obszaru ESG oraz wspiera inwestorów na całym świecie w rozwijaniu i wdrażaniu odpowiedzialnych strategii inwestycyjnych. Sustainalytics ESG Risk Rating Ranking, w oparciu o ustrukturyzowaną, obiektywną i transparentną metodologię, ocenia zdolność firmy do ograniczenia ryzyka i wykorzystywania potencjalnych możliwości.

Wizz Air w ostatnich latach znacząco poprawił swój wynik w obszarze zrównoważonego rozwoju do tego stopnia, że obecnie znajduje się w gronie najlepszych linii lotniczych.

Ta poprawa jest wynikiem świadomej dbałości Wizz Air o zrównoważony rozwój. Przewoźnik ma nie tylko najniższy ślad środowiskowy na kontynencie (pasażer/kilometr), ale również utrzymuje stabilność finansową w ostatnich 24 miesiącach, rozbudował swoją nowoczesną flotę o 30 nowych samolotów i był pierwszą linią lotniczą, która przywróciła wynagrodzenia pilotów i personelu pokładowego do wysokości sprzed pandemii, przy zatrudnieniu ponad 1000 nowych pracowników. Otwarcie 18 nowych baz i dodanie ponad 300 tras do siatki połączeń dowodzi, że Wizz Air rozwija się z powodzeniem w zrównoważony sposób będąc na dobrej drodze, by do końca dekady potroić swoją wielkość, zatrudniać 20 000 pracowników i posiadać flotę składającą się z 500 samolotów.

Sustainalytics Peer Performance Insights zapewnia głęboką analizę ESG (Środowisko, Społeczeństwo, Zarządzanie) dostarczającą informacji o mocnych i słabych stronach firmy w odniesieniu do konkurencji i wyników branży.

„Jesteśmy dumni z bycia liderem w branży w zakresie zrównoważonego rozwoju. Tytuł najbardziej zrównoważonej linii lotniczej w Europie wzmacnia nasze działania w tym kierunku i daje dodatkową energię do dalszego rozwoju naszej linii. Chciałbym wyrazić wdzięczność wszystkim moim współpracownikom, którzy niestrudzenie pracowali, aby uczynić Wizz Air najlepszą linią lotniczą w Europie. Z zaangażowaniem pracujemy nad realizacją naszych celów i dawaniem przykładu całej branży w 2022 roku i później” – powiedział József Váradi, dyrektor zarządzający w Wizz Air.

Trzy nowe trasy Wizz Air z Polski