Wizz Air modernizuje flotę i kupuje 75 samolotów Airbus A321 neo

fot. archiwum Wizz Air

Wizz Air ​​powiadomił Airbusa o skorzystaniu z praw do zakupu 75 samolotów Airbus A321neo. Dodatkowe samoloty, z których większość ma zostać dostarczonych w latach 2028-29, stanowi podstawę celu przewoźnika, jakim jest ponad potrojenie wielkości floty do końca dekady, aby stać się linią lotniczą składającą się z 500 samolotów.

Wzmacniając swoją pozycję jednej z najbardziej zrównoważonych niskokosztowych linii lotniczych, samolot A321neo wykorzystuje najnowsze technologie w lotnictwie i oferuje znaczące korzyści dla środowiska, przy prawie 50 proc. redukcji emisji hałasu, 20 proc. redukcji zużycia paliwa i 50 proc. redukcji w emisjach tlenków azotu.

Wizz Air dysponuje obecnie flotą 165 ultranowoczesnych i wydajnych samolotów Airbus. Linia obsługuje jedną z najmłodszych flot krótkodystansowych na świecie, oferując klientom niezrównane wrażenia z podróży przy jednoczesnej minimalizacji emisji dwutlenku węgla.

„Połączenie ultra niskich kosztów działalności Wizz Air i wiodącego na rynku samolotu Airbus A321neo tworzy silną platformę dla przyszłego rozwoju Wizz Air w nadchodzącej dekadzie, ponieważ stale umacniamy naszą pozycję jako jednej z najbardziej zrównoważonych linii lotniczych na świecie. Jesteśmy na dobrej drodze, aby do końca dekady stać się grupą lotniczą posiadającą 500 samolotów, jednocześnie wywiązując się z naszego zobowiązania do zmniejszenia naszej już wiodącej w branży emisji CO2 o 25 proc. do 2030 r.” – powiedział József Váradi, dyrektor generalny Wizz Air.

Rekordowy szczyt sezonu Wizz Air – prawie 13 mln pasażerów