Rekordowy szczyt sezonu Wizz Air – prawie 13 mln pasażerów

fot. materiały prasowe

Wizz Air świętuje rekordową liczbę obsłużonych pasażerów w okresie od czerwca do sierpnia, przewożąc niemal 13 milionów pasażerów w szczytowych miesiącach letnich. Stanowi to 76 proc. wzrost rok do roku.

Latem Wizz Air kontynuował rozbudowę swojej siatki połączeń, dodając 63 nowe trasy do 38 różnorodnych i ekscytujących miejsc w Europie i poza nią. We flocie Wizz pojawiło się między czerwcem a sierpniem 13 nowych samolotów typu Airbus, zwiększając wielkość floty do 165. W Polsce Wizz Air ma obecnie 5 baz, operuje z 10 lotnisk oferujących ponad 200 tras.

Ultranowoczesna i wydajna flota Wizz Air wzmacnia pozycję linii jako jednej z najbardziej zrównoważonych na świecie i umożliwi Wizz Air dalsze zmniejszenie wpływu na środowisko o 25 proc. na pasażerokilometr do końca dekady.

„Jesteśmy dumni, że w szczycie sezonu letniego przewieźliśmy rekordową liczbę pasażerów, zwłaszcza biorąc pod uwagę wyzwania stojące przed całą branżą turystyczną. Trzy miesiące były kolejnym ekscytującym okresem ekspansji, z kilkoma ważnymi wydarzeniami, w tym ogłoszeniem 20 nowych tras z całej Europy do Arabii Saudyjskiej” – mówi Evelin Jeckel, Network Officer w Wizz Air.

„W Polsce ostatnio ogłosiliśmy takie trasy jak: Akabę, Maderę, Bilbao i Walencję oraz Wenecję. Co więcej, przed sezonem zimowym ponownie uruchomiliśmy wiele tras z baz w całej Europie, dając naszym klientom jeszcze większy wybór przy podejmowaniu decyzji o kolejnym miejscu docelowym. Chcemy podziękować naszym lojalnym klientom za dalsze wybieranie Wizz Air ze względu na niskie ceny, zróżnicowaną siatkę połączeń, doskonałą obsługę pokładową i ultrawydajne samoloty” – dodaje.

Wizz Air doda pięć samolotów do bazy w Bukareszcie