Wizz Air doda pięć samolotów do bazy w Bukareszcie

fot. materiały prasowe

Wizz Air ogłosił ekspansję w Rumunii poprzez dodanie pięciu samolotów do swojej bazy w Bukareszcie (łącznie do 17), a także zwiększoną pojemność do Bacau, Kluż-Napoce, Jassy i Sybinu. Dodatkowe miejsca zostaną dodane już w piątek 9 września, a pięć nowych samolotów typu Airbus A321 dołączy do rumuńskiej floty 4 października.

W ramach tego wzrostu linia ogłosiła również wprowadzenie trzech nowych tras z Bukaresztu do Aten, Pragi i Larnaki oraz zwiększenie częstotliwości na ponad 30 istniejących trasach, w tym na kluczowych kierunkach – do: Londynu, Rzymu, Mediolanu, Barcelony, Paryża, Brukseli-Charleroi, Dortmundu, Eindhoven, Madrytu i Tel Awiwu. W sumie Wizz Air wprowadzi na rynek rumuński 2,6 miliona dodatkowych miejsc.

Ponadto Wizz Air ogłosił również taryfy ratunkowe dla klientów Blue Air. Pasażerowie Blue Air, których dotyczy problem, mogą rezerwować loty Wizz Air już od 49,99 euro, korzystając z numeru rezerwacji Blue Air. Rezerwacji można dokonać za pośrednictwem specjalnej strony taryfy ratunkowej Wizz Air pod adresem wizzair.com/en-gb#/rescue.

 „Wizz Air z radością ogłasza tak znaczącą inwestycję w Rumunii. Wiemy, jak ważna jest dla pasażerów możliwość podróżowania i chcemy zapewnić klientom możliwość wyboru planowania podróży. Dzięki 13,8 mln miejsc zapewniających nowe i rozszerzone usługi niskokosztowe do 36 miejsc docelowych z Rumunii, a także taryfom ratunkowym dla klientów Blue Air, Wizz Air wzmacnia swoje zaangażowanie na rynku rumuńskim, kontynuując  ekspansję i mocno ustanawiając Wizz Air jako lidera rynku. Obecnie oferujemy blisko 200 tras z Rumunii” – powiedziała Evelin Jeckel, Network Officer.

Nowe trasy Wizz Air z Rumunii

Trasa Dni Od kiedy? Ceny biletów od:
Bukareszt – Ateny poniedziałek, środa, piątek, niedziela 2 grudnia 2022 24,99 euro
Bukareszt – Praga poniedziałek piątek 2 grudnia 2022 24,99 euro
Bukareszt – Larnaka poniedziałek, środa, piątek, niedziela 2 grudnia 2022 24,99 euro

Wizz Air wprowadza stały harmonogram pracy dla pilotów i załogi pokładowej