Wizz Air wprowadza stały harmonogram pracy dla pilotów i załogi pokładowej

fot. materiały prasowe

Wizz Air ogłosił dzisiaj (6 września), że udostępnia stały rozkład grafików zarówno dla pilotów, jak i personelu pokładowego. Członkowie załogi będą mogli wybierać wśród elastycznych i stałych harmonogramów pracy.

Stały schemat grafików będzie stopniowo wprowadzany w załodze grupy Wizz Air od października 2022 roku. Jego celem jest zapewnienie stabilności operacyjnej i wspieranie ambitnych planów rozwoju. Dzięki różnorodnym stałemu harmonogramowi, przewoźnik ma dbać o przewidywalność składów poszczególnych zmian.

Piloci, którzy zdecydują się pozostać przy obecnym elastycznym modelu grafiku, otrzymają rekompensatę adekwatnie do stopnia zawodowego. Nowe stałe rozkłady, które mogą się różnić w zależności od miejsca pracy, będą stopniowo wprowadzane w bazach linii (zaczynając od większych) w najbliższych sześciu miesiącach.

“Cieszę się, że mogę zaoferować naszemu personelowi możliwość przejścia na stały harmonogram pracy. Zachęcam obecnych i przyszłych kolegów do wyboru schematów na podstawie własnych preferencji. Wierzę, że ta elastyczność będzie wspierać balans między sferą zawodową i prywatną naszych pracowników i sprawi, że Wizz Air będzie jeszcze lepszym miejscem pracy” – powiedział Roland Tischner, Operations Officer w Wizz Air.

Wizz Air stale rekrutuje członków załogi i pilotów. Więcej informacji na temat możliwości aplikacji na stanowisko pilota lub członka personelu pokładowego, a także stałych rozkładów pracy można znaleźć na stronie careers.wizzair.com

Wizz Air ogłosił wznowienie lotów z Polski do Abu Zabi i Katanii oraz uruchomienie nowych tras