Wizz Air dodał do swojej floty 170. samolot typu Airbus

fot. archiwum Wizz Air

Wizz Air świętuje dziś dodanie do swojej floty kolejnego samolotu. Łącznie flota Wizz Air składa się obecnie ze 170. samolotów typu Airbus. Najnowszy samolot będzie wspierać operacje na międzynarodowym lotnisku w Katanii.

Wizz Air obsługuje flotę ultranowoczesnych samolotów z rodziny Airbus A320, a wraz z pojawieniem się nowego A321neo, linia lotnicza umacnia swoją pozycję największego operatora tego typu samolotów w Europie.

Nowy Airbus A321neo, który dołącza do floty Wizz Air, wykorzystuje najnowsze technologie w lotnictwie i oferuje znaczne korzyści dla środowiska, przy prawie 50 proc. redukcji emisji hałasu, 20 proc. redukcji zużycia paliwa i 50 proc. redukcji emisji tlenków azotu. Ultranowoczesna i wydajna flota samolotów Wizz Air jest jedną z najmłodszych na świecie, ze średnią wieku 4,6 lat.

Wizz Air jest dumny z najniższego poziomu emisji CO2 na pasażerokilometr w Europie i zobowiązuje się do dalszej redukcji emisji CO2 o 25 proc. do 2030 r. Wizz Air ma największy na świecie samodzielny portfel zamówień z ponad 370 najnowocześniejszymi samolotami samolot, który pomoże linii lotniczej w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju.

„Obecnie jesteśmy największym operatorem samolotów A321neo w Europie. Nasza portfel zamówień będzie napędzać zarówno wzrost, jak i szybką rewitalizację floty, utrzymując średni wiek floty Wizz Air jako jednej z najmłodszych spośród dużych linii lotniczych. Ponieważ Wizz Air nadal przyjmuje nowe dostawy samolotów, więcej pasażerów niż kiedykolwiek będzie mogło podróżować do najbardziej ekscytujących miejsc docelowych” – powiedział Owain Jones, dyrektor ds. rozwoju w Wizz Air.

Wizz Air poleci do Leeds z pięciu polskich miast