Wizz Air będzie szkolił personel pokładowy na pilotów

Wizz Air chce szkolić personel pokładowy na stanowiska pilotów
Personel pokładowy Wizz Air/fot. archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air uruchamia program szkoleniowy „od personelu pokładowego do kapitana”. 40-miesięczny program jest skierowany do członków personelu pokładowego WIZZ z Węgier, Rumunii, Polski i Bułgarii, którzy posiadają niewielkie doświadczenie zawodowe. Daje im możliwość uzyskania licencji pilota zawodowego, pozostając jednocześnie integralną częścią zespołu WIZZ.

Dbając o komfort studentów, program zakłada realizację procesu szkolenie-praca w systemie miesięcznym. Osoby, które ukończą pomyślnie naukę, mają szansę zbudować karierę w najszybciej rozwijającej się linii lotniczej w Europie, uzyskując jednocześnie wysokiej jakości wykształcenie zgodne ze standardami WIZZ.

Program obejmuje 22 miesiące szkolenia naziemnego ab initio i 18 miesięcy kursu lotniczego w Szkole Lotniczej Trener w Nyíregyháza na Węgrzech. Po ich ukończeniu oraz spełnieniu ogólnych wymagań, kadeci mogą zostać pilotami-stażystami WIZZ i zapisać się na dalsze szkolenia. Uczestnicy, którzy zdadzą egzaminy końcowe, otrzymają szansę zatrudnienia na stanowisku pierwszego oficera.

Misją programu jest wspieranie talentów. Dzięki niemu też do 2030 roku kobiety będą stanowiły 25 proc. załogi pilotów WIZZ. W najbliższych kilku miesiącach Wizz Air planuje udostępnienie ścieżki kariery pilota jeszcze większej liczbie członków personelu pokładowego poprzez wdrożenie kursu także w innych krajach z siatki baz WIZZ.

Kapitan Darwin Triggs, szef operacji lotniczych i wyszkolenia pilotów w Wizz Air, powiedział: „Cieszymy się, że możemy uruchomić wiodący w branży program „od personelu pokładowego do kapitana”, przeznaczony dla stewardów WIZZ, których marzeniem jest zostać pilotami. Jest to dla nich okazja do rozwoju kariery i rozwoju w firmie, ponieważ linia lotnicza stale rozwija flotę i siatkę tras. Wierzymy, że ten program będzie również wspierał równość płci w lotnictwie i jego zrównoważony rozwój.