Wizz Air – sześć tras z Abu Zabi od 1 października

Wizz Air zaczyna latać z Abu Zabi
Samolot w barwach Wizz Air/fot. archiwum Wizz Air

Linia lotnicza ogłosiła dzisiaj umieszczenie w bazie dwóch najnowocześniejszych samolotów typu Airbus A321neo i uruchomienie sześciu tras z Abu Zabi od 1 października 2020 roku.

Wizz Air Abu Zabi, spółka joint venture utworzona między ADQ, jedną z największych spółek holdingowych w regionie, oraz Wizz Air Holdings Plc, właśnie otrzymała status narodowego przewoźnika od rządów ZEA pod warunkiem spełnienia norm regulacyjnych przed rozpoczęciem działalności.

W pierwszej siatce tras Wizz Air Abu Zabi znalazły się: Aleksandrię, Ateny, Kutaisi, Larnakę, Odessę i Erywań.
Do Kutaisi I Odessy przewoźnik będzie latał dwa razy w tygodniu w czwartki i niedziele), do Aleksandrii i Aten – trzy razy tygodniowo (w poniedziałeki, środy i piątki) a do Larnaki i Erywania – dwa razy w tygodniu (we wtorki i soboty).

József Váradi, członek zarządu Wizz Air Abu Dhabi i prezes Wizz Air Group skomentował: „Cieszę się, że mogę ogłosić pierwszą siatkę połączeń Wizz Air Abu Dhabi i ponownie potwierdzić rozpoczęcie operacji od 1 października. To ogłoszenie jest pierwszym etapem długo oczekiwanej podróży. Z zaangażowaniem rozwijamy się w Abu Zabi, a dzięki naszej ofercie podróżowanie jest możliwie w przystępnych cenach. Doceniamy wsparcie udzielone przez rząd, powiązane z nim organizacje i naszych lokalnych partnerów biznesowych. Nasz nowoczesny Airbus A321neo, dzięki ulepszonym środkom ochrony, zapewni pasażerom możliwie najlepsze warunki sanitarne. Flota Wizz Air jest najmłodsza i najbardziej wydajna ekonomicznie. Dzięki temu Wizz Air ma najniższe koszty operacyjne i produkuje najmniejszy ślad środowiskowy. Jestem przekonany, że Wizz Air wywrze głęboki wpływ na rozwój gospodarki i turystyki Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Shareef Al Hashmi, prezes Abu Dhabi Airports, dodał: „Z radością witamy Wizz Air Abu Dhabi w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Abu Zabi. Pojawienie się nowej linii lotniczej oznacza wzrost liczby połączeń i miejsc, do których można dotrzeć przez Abu Zabi – to jednocześnie wyraz naszego zaangażowania w ulepszanie oferty i stawianie naszych klientów na pierwszym miejscu. Oprócz wdrożenia kompleksowych środków bezpieczeństwa i ochrony zdrowia na naszych lotniskach, podjęliśmy szereg strategicznych inwestycji, dzięki którym Międzynarodowe Lotnisko Abu Zabi jest najlepszym wyborem w regionie dla linii lotniczych z całego świata. Czekamy na pasażerów odlatujących i przylatujących pierwszymi lotami Wizz Air Abu Dhabi.