Wielkopolska – bezpłatny e-learning dla turystyki

fot. archiwum WOT

Wielkopolska Organizacja Turystyczna uruchomiła pierwszą w Polsce platformę e-learningową, na której pracownicy branży turystycznej mogą nieodpłatnie rozwijać swoje kompetencje.

Na stronie www.szkolenia.wot.org.pl WOT udostępniła pierwsze trzy kursy w ramach pionierskiego projektu platformy e-learningowej dla osób zawodowo związanych z turystyką.
Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki pozyskanemu przez WOT dofinansowaniu z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii w ramach projektu ,,Poprawa bezpieczeństwa usług turystycznych dla osób z niepełnosprawnościami na terenie województwa wielkopolskiego”.

Eksperci dzielą się swoją wiedzą, a użytkownicy platformy po jej przyswojeniu i zaliczeniu odpowiedniego testu otrzymują wartościowy certyfikat.

Pierwsze trzy szkolenia zostały opracowane pod kierunkiem prof. Aliny Zajadacz z Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Zgodnie z założeniami ministerialnego projektu są one poświęcone turystyce dostępnej: „Obsługa klienta niepełnosprawnego”, „Uwarunkowania i praktyka turystyki dostępnej”, „Standardy WCAG 2.1, czyli wytyczne dotyczące dostępności stron internetowych”.

Na nowej platformie WOT zamieszczone są nie tylko kursy, ale także zapisy webinariów oraz materiały dodatkowe, np. podręczniki, które zbierają w całość poruszone w szkoleniu zagadnienia. Dostęp do wszystkich treści oraz udział w kursach jest darmowy.

Wielkopolska Organizacja Turystyczna już zapowiada rozbudowę platformy o kolejne kursy i inne materiały edukacyjne.

Wielkopolska Organizacja Turystyczna szkoli z zakresu turystyki niepełnosprawnych

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center