Wielkopolska Organizacja Turystyczna szkoli z zakresu turystyki niepełnosprawnych

Wielkopolska Organizacja Turystyczna  zaprasza na cykl szkoleń. Pierwsze ze szkoleń ,,Obsługa klienta ze specjalnymi potrzebami” odbędzie się 15 października.

Wielkopolska Organizacja Turystyczna w ramach realizacji zadania publicznego pn. ,,Poprawa bezpieczeństwa usług turystycznych dla osób z niepełnosprawnościami na terenie województwa wielkopolskiego” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Rozwoju zaprasza na cykl bezpłatnych szkoleń. Odbędą się one w formie elektronicznej dla podmiotów branży turystycznej oraz ich pracowników, w tym obiektów noclegowych, atrakcji turystycznych.

Pierwsze ze szkoleń ,,Obsługa klienta ze specjalnymi potrzebami” skierowane dla osób mających bezpośredni kontakt z klientami (obsługa kas biletowych, przewodnicy, ochrona obiektu, itp.) poprowadzą przedstawiciele Fundacji Inicjatyw Społecznych MILI LUDZIE.

Ze względów bezpieczeństwa szkolenie odbędzie się online za pośrednictwem platformy Click Meeting. Zgłoszenie udziału w szkoleniu należy przesyłać na adres [email protected]. W wiadomości zwrotnej zostaną przesłane dane logowania do platformy webinarowej oraz zestaw dokumentów i oświadczeń niezbędnych do udziału w szkoleniu.
Do udziału w szkoleniu online niezbędny jest komputer z dostępem do internetu, wyposażony w kamerę oraz mikrofon. Więcej informacji na stronie www.wot.org.pl.

Plan szkolenia:

9.15 – Moduł teoretyczny – wprowadzenie w tematykę osób z niepełnosprawnościami, w tym czym jest niepełnosprawność, podział na osoby o obniżonej sprawności, podstawy systemu wsparcia osób z niepełnosprawnościami
10.45 – przerwa
10.55 – Moduł empatyczny – ćwiczenia pomagające wejść w sytuacje osób z różnymi typami niepełnosprawności za pomocą symulatorów
12.10 – przerwa
12.40 – Savoir Vivre wobec osób z różnymi niepełnosprawnościami
13.55 – przerwa
14.05 – Case study Muzeum na Lednicy w kontekście wsparcia osób z niepełnosprawnościami
16.00 – podsumowanie szkolenia.

Wielkopolska stawia na turystykę wiejską