Walentynkowa promocja LOTu – Madryt 225 zł – dobre ceny na wakacje

LOT rusza z pierwszą dużą akcją wyprzedażową. Jakie okazje znajdziemy? Dlaczego Madryt jest gwiazdą? A może Bejrut, Gruzja czy Ochryda nas skuszą?

LOT próbuje odbudowywać sprzedaż, ruszyła kolejna edycja promocji Walentynkowej. Potrwa  aż do niedzieli 14 lutego. Oprócz atrakcyjnych cen dostajemy dodatkową zniżkę 20 proc. Tradycyjnie jest to zniżka tylko od podstawy taryfowej, tak więc przy tańszych biletach może to oznaczać 20-30 złotowy upust.

Najciekawsze kierunki w promocji – Madryt gwiazdą, Kiszyniów na święto Wina i tania Gruzja

W obecnej promocji znajdziemy kilka prawdziwych perełek. Przyciągać wzrok mają Barcelona, Wenecja i Nicea z cenami nieco ponad 200 złotych. Z uwzględnieniem kodu zniżkowego LOVE20 (dla 2 podróżujących). W przypadku wymienionych destynacji problemem jest jednak ograniczony okres podróży, musimy zamknąć ją w kwietniu (przed długim weekendem).

Dlatego na tym tle na gwiazdę promocji wyrasta Madryt. W tym przypadku cena 225 zł jest dostępna w bardzo wielu terminach. Od tych majowo-czerwcowych aż po wakacje i wrzesień. Istnieje też możliwość połączenia podróży z innym portem w Hiszpanii tj Barceloną. W tym jednak przypadku musimy wylecieć/wrócić do/z Barcelony w kwietniu.

Inną ciekawą propozycjom to wyjazd na festiwal Wina do Mołdawii. Zwykle odbywa się w końcówce września albo na początku października. Loty do Kiszyniowa złowimy z łatwością w cenie poniżej 300 zł.

Nieco droższe acz wciąż mogące uchodzić za łakome kąski są bilety do Gruzji i Armenii. Cena poniżej 600 zł za wrześniową podróż to ciekawa oferta. Także w tym przypadku możemy zbudować  podróż multi-city wylot do Tbilisi powrót z Erywania.

Na koniec Bejrut, tu także mamy super cenę poniżej 600 zł,  Liban ma wiele do zaoferowania. Szczególnie warto rozważyć wylot we wrześniu(przyjazna temperatura). Dla osób wierzących wielkim przeżyciem może być też wizyta u grobu Świętego Charbela, jego kult także w Polsce zatacza coraz szersze kręgi.

Loty z akcji lato nie są objęte promocją – ale są perełki, jak Ochryda za 450 zł

Co do zasady lot w ramach akcji LOT na Wakacje nie są objęte walentynkową promocją. Wydaje się iż narodowy przewoźnik wciąż czeka na finalizacje umów z tour operatorami by mieć 100 proc. pewność ile biletów może “wrzucić” do sprzedaży indywidualnej.

Obecne ceny na tle tych z walentynkowej promocji nie zachęcają. Jednak i tu znajdziemy perełki do takich należy niewątpliwie Ochryda za 450 złotych. Piękne macedońskie miasteczko nad jeziorem ochrydzkim, to dobra propozycja dla szukających wytchnienia przy dobrym(tanim) jedzeniu i winie. Można też wybrać się na ciekawy trekking odwiedzając starodawne samotnie.

Wkrótce możemy spodziewać promocji dotyczących oferty lato. Tym bardziej ze konkurencja w postaci Wizza i Ryana nie śpi. Uruchamiane są kolejne wakacyjne kierunki. Wielki starcie szykuje się na lotach na Kretę. Loty do Heraklionu planuje bowiem kilku przewoźników.

Możemy więc poczekać aczkolwiek ceny na LOTy do Madrytu kuszą. Warto wesprzeć narodowego przewoźnika – nasz bilet do Madrytu już wylądował na skrzynce mailowej 🙂