W poniedziałek 85-lecie Polskich Kolei Linowych

w najbliższy poniedziałek PKL obchodzą jubileusz
fot. archiwum PKL

15 marca z okazji jubileuszu 85-lecia, Polskie Koleje Linowe przygotowały 50 procentowe zniżki na przejazdy kolejami i atrakcje towarzyszące.

85 lat temu, 15 marca 1936 roku, na szczyt Kasprowego Wierchu wjechał pierwszy wagon kolei linowej. Tego dnia PKL obchodzą urodziny.
Z okazji rozpoczęcia jubileuszu Spółka przygotowała w swoich ośrodkach turystycznych 50 proc. zniżkę na przejazdy wszystkimi czynnymi kolejami Grupy: na Kasprowy Wierch, Gubałówkę, Palenicę, Mosorny Groń, Górę Żar i Jaworzynę Krynicką. Bilety (tourpassy i skipassy) można zakupić już dziś w sklepie internetowym PKL.

Promocja obowiązuje zarówno na tourpassy i skipassy kupowane w kasach, jak i w sklepie internetowym. Tego dnia na turystów, którzy wybiorą się na Kasprowy Wierch rano czekać będzie słodki poczęstunek, ponieważ Polskie Koleje Linowe zaplanowały w ośrodku urodzinowy tort.

Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL, powiedział: „Zapraszamy wszystkich do świętowania z nami jubileuszu w ośrodkach Grupy PKL. Spędźmy ten czas 15 marca razem, celebrując urodziny firmy, która od 85 lat przewozi na górskie szczyty turystów wspierając realizację ich pasji. To właśnie nasi klienci, pasjonaci gór i przyrody są dla nas najważniejsi.”

Z okazji 85 rocznicy powstania, PKL przygotowują również specjalną kolekcję plakatów, znaczków i kubków, które będzie można kupić w najwyżej położonym sklepie w Polsce, czyli na Kasprowym Wierchu oraz w sklepie internetowym PKL.

Daniel Pitrus dodał: „PKL przez 85 lat rozwijały doświadczenia prowadzenia kolei linowych i obiektów turystycznych w wyjątkowych lokalizacjach rozumiejąc, że to m.in. właśnie dla tej przyrody ludzie odwiedzają ośrodki PKL.”

Obecnie PKL działają w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach: na Kasprowym Wierchu, Gubałówce, Jaworzynie Krynickiej, Górze Parkowej, Mosornym Groniu, Palenicy oraz Górze Żar. Każdy z ośrodków wyróżnia się odrębnym charakterem, ciekawą lokalizacją i wyjątkowymi w skali kraju atrakcjami. Spółka ceniona jest za najwyższe standardy obsługi klienta, jakości i bezpieczeństwa.

Od piątku otwarte trasy zjazdowe PKL

 

 

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center