Od piątku otwarte trasy zjazdowe PKL

Na Kasprowym Wierchu/fot. archiwum PKL

12 lutego otwarte zostaną trasy narciarskie we wszystkich ośrodkach Grupy PKL, także – po raz pierwszy w tym sezonie – na Kasprowym Wierchu.

Po raz pierwszy w tym sezonie narciarze będą mogli pojawić się na trasach Kasprowego Wierchu. Po obfitych opadach śniegu pracownicy PKL dokładali starań, aby przygotować do jazdy trasy narciarskie w Kotle Goryczkowym i Gąsienicowym. Szczegóły dotyczące godzin otwarcia kolei oraz tras narciarskich na Kasprowym Wierchu można sprawdzić na stronie PKL.

Ośrodki PKL zapraszają

W Szczawnicy na narciarzy czekają wszystkie trasy tj. Palenica I i II oraz Szafranówka I i II. Warto zwrócić uwagę również na ofertę weekendowej jazdy wieczornej w godz. od 18:00 do 21:00 w specjalnej cenie od 39 zł za skipass. W ośrodku można także wypożyczyć sprzęt narciarski, zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Spragnieni zimowego szaleństwa na stokach znajdą je również w ośrodkach PKL Góra Żar i PKL Mosorny Groń, gdzie również od piątku 12. lutego dostępne będą trasy dla narciarzy.

Na początkujących i średniozaawansowanych narciarzy czekać będzie górna polana Gubałówki z wyciągiem orczykowym. Na moc atrakcji nie będą mogli narzekać także miłośnicy jazdy freestyle, którą zapewni w tym sezonie snow park Goobaya. Po narciarskich akrobacjach warto również odwiedzić magiczną Krainę Światła, która czynna jest od godz. 16:00 przy górnej stacji kolei na Gubałówkę.

Na Jaworzynie Krynickiej od 12 lutego czynne będą trasy nr 1 (2600m), 2 (900m), 2A (900m), 3 (700m) oraz wyciąg szkoleniowy Żółwik. Otwarta zostanie również Szkoła Jaworzyna Ski&Snowboard oraz wypożyczalnia sprzętu i centrum testowe.
W sklepie internetowym sklep.pkl.pl można kupować już skipassy na wybrany termin począwszy od dnia 12 lutego.

Ośrodki i koleje Grupy PKL działają w reżimie sanitarnym dostosowanym do aktualnych wymogów. Klientów i pracowników obowiązuje zasłanianie nosa i ust, zachowanie wymaganego dystansu i dezynfekcja rąk.

Aby podnieść standard bezpieczeństwa epidemicznego PKL ograniczyły w wagonikach i na krzesełkach ilość osób o połowę, przewożąc tym samym mniejszą liczbę turystów. Na Kasprowym Wierchu prowadzona jest sprzedaż biletów imiennych, zarówno skipassów jak i tourpassów, punkty gastronomiczne na terenie ośrodków prowadzą sprzedaż tylko na wynos.

Andrzej Moskal, dyrektor sprzedaży i marketingu w PKL, powiedział: „Bezpieczeństwo od zawsze było wpisane w system wartości PKL i na tym polu nigdy nie było miejsca na żadne kompromisy. Tak samo jest i tym razem. Wdrożyliśmy procedury i wytyczne związane z reżimem sanitarnym. Pracownicy PKL nauczeni doświadczeniem sezonu letniego doskonale wiedzą, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i naszych klientów. Monitorujemy m.in. ilość sprzedawanych skipassów i narciarzy na stokach oraz regularnie dezynfekujemy powierzchnie wspólne.”

Trwa przebudowa ośrodka PKL na Górze Parkowej

 

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center