W Emirates posiłki będzie można rezerwować przed wylotem

Emirates rusza z usługą rezerwacji posiłków, w ramach której pasażerowie będą mogli wybrać danie główne z wyprzedzeniem od 14 dni do 24 godzin przed lotem.

Od 25 lipca 2023 roku usługa zostanie wprowadzona w klasie biznes na wszystkich trasach z Dubaju do Londynu-Heathrow, Londynu-Gatwick i Londynu-Stansted. Rezerwacja posiłków zostanie uwzględniona w istniejącym już inteligentnym systemie śledzenia preferencji klientów i raportach personelu pokładowego, które ułatwiają planowanie menu i optymalizację zapasów żywności.

Wkrótce kolejne połączenia i inne klasy

Pasażerowie będą mogli przeglądać menu pokładowe na 14 dni przed lotem na stronie Emirates.com lub w aplikacji Emirates i wybierać z oferty dań inspirowanych kuchnią regionalną, przygotowanych z lokalnie pozyskanych składników. W razie potrzeby będą mogli zamówić także posiłek specjalny.

W trakcie lotu personel pokładowy zobaczy zarezerwowany posiłek w aplikacji mobilnej i poda pasażerom wybrane przez nich danie główne (serwowane na ciepło). Emirates planuje rozszerzyć usługę wcześniejszego zamawiania posiłków na większej liczbie tras i kolejne klasy podróży oraz uważnie monitorują opinie klientów z początkowej fazy wdrożenia.

Innowacyjna usługa rezerwacji posiłków to kolejne z cyfrowych narzędzi zarządzania podróżą, wdrożone przez Emirates. Oprócz możliwości odprawy na stronie internetowej i w aplikacji, opcji cyfrowej karty pokładowej i zarządzania podróżą, pasażerowie mogą także uzyskać dostęp do cyfrowego menu pokładowego przed lotem. Poza tym mogą dołączyć do programu lojalnościowego Emirates Skywards, aby uzyskać dostęp do bezpłatnych pakietów danych w zależności od poziomu członkostwa i klasy podróży, a także tworzyć w aplikacji playlisty ulubionych filmów, programów telewizyjnych i muzyki, które zostaną zsynchronizowane z systemem rozrywki pokładowej po wejściu do samolotu.