Rekordowy sezon letni w Emirates. Obsłużono ponad 14 mln pasażerów na sześciu kontynentach

fot. Emirates

Linie Emirates w 2023 miały jeden z najbardziej udanych letnich sezonów w historii swojej działalności. W okresie od czerwca do sierpnia przewiozły ponad 14 mln pasażerów, uzyskując średnie obłożenie miejsc przekraczające 80 proc. na całej globalnej sieci połączeń.

Blisko 2 mln pasażerów skorzystało z połączeń do Dubaju. W okresie letnim większość pasażerów przybyła do Dubaju z takich rynków jak Wielka Brytania, Indie, Niemcy, Pakistan, Arabia Saudyjska, Chiny, Egipt i Kuwejt. Ponad 35 proc. odwiedzających Dubaj podróżujących liniami Emirates stanowiły rodziny, które spędziły w mieście średnio ponad dwa tygodnie.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2023 roku Dubaj już przyjął ponad 8,5 mln międzynarodowych gości, co stanowi wzrost o ponad milion w porównaniu z tym samym okresem w roku poprzednim. W okresie od czerwca do sierpnia linie Emirates przeprowadziły niemal 50 tys. lotów do i z 140 miast, przewożąc ogółem ponad 14 mln pasażerów.

Emirates tego lata uruchomiły codzienne loty do nowego miejsca w swojej siatce połączeń – Montrealu w Kanadzie. Dodały dodatkowe loty w celu zaspokojenia letniego popytu do 12 miast: Aten, Brisbane, Bangkoku, Kuala Lumpur, Amsterdamu, Budapesztu, Bolonii, Medyny, Dżuddy, Entebbe, Wenecji i Szanghaju, a także ponownie uruchomiły codzienne połączenia A380 do Birmingham, Nicei, Tajpej i Szanghaju. Zostało również wprowadzone nowe połączenie A380 na Bali, które były pierwszym tego typu połączeniem w Indonezji.

W Emirates posiłki będzie można rezerwować przed wylotem