Touroperatorzy na fali po kryzysie? Debata na Forum Promocji Turystycznej we Wrocławiu

Wyjście na prostą po kryzysie czy niepewne jutro – co czeka polskich touroperatorów? To jedna
z kluczowych debat XII edycji Forum Promocji Turystycznej we Wrocławiu. W rozmowie udział wezmą: Piotr Henicz (Itaka), Leila Ben Arfi (Best Reisen), Karolina Warzybok (Eco Holiday), Maciej Nykiel (Nekera), Marcin Małysz (Exim), Samir Hamoud (Sun&Fun) i Kaan Ergun (Coral Travel). 

Po wynikach za rok 2022 widać wyraźnie, że pandemii nie udało się zabić w ludziach ducha podróżowania. Jednak dane UNWTO pokazują, że światowej turystyce, pomimo trendu wzrostowego, wciąż jeszcze brakuje ponad 34 proc. do osiągnięcia wyników z roku 2019. Mimo to w 2022 roku w podróż wyruszyło ponad 917 milionów ludzi, z czego na państwa Unii Europejskiej przypada ponad 47 proc. tego wielkiego turystycznego tortu. 

Znaczna część rynku turystycznego na świecie nadal należy do touroperatorów. Podczas forum sprawdzimy, jaka jest kondycja polskich touroperatorów u progu sezonu letniego 2023 roku. Czy branży udało się już wyjść na prostą po pandemii? Jaki to będzie rok, czy klientów będzie stać na podróżowanie na dotychczasowym poziomie? Jakie wybierają produkty turystyczne i czy inflacja wpływa na sprzedaż? Eksperci stojący u sterów największych polskich touroperatorów postarają się zdiagnozować sytuację na rynku turystyki zorganizowanej oraz przewidzieć kierunek jego rozwoju.

Rejestracja i bilety: https://forumpromocjiturystycznej.pl/

Organizatorem jest: Redakcja portalu branżowego WaszaTurystyka.pl.

Współorganizatorem jest: Hydropolis Centrum Edukacji Ekologicznej

Złoty Partner: Wrocław Miasto Spotkań

Srebrny partner: MerlinX

Partnerzy: Chorwacka Wspólnota Turystyczna

Patronaty: Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Instytut ESG, Krakowska Izba Turystyki, Polska Izba Turystyki, AM Art Media Agencja PR, Pracodawcagodnyzaufania.pl, RaportCSR.pl

Przyszłość wycieczkowców tematem Pojedynku Ekspertów na Forum Promocji Turystycznej

Weronika Szabelewska

Zastępczyni Redaktorki Naczelnej


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center