Przyszłość wycieczkowców tematem Pojedynku Ekspertów na Forum Promocji Turystycznej

Przyszłość statków wycieczkowych będzie jednym z ważnych tematów poruszonych w trakcie XII edycji Forum Promocji Turystycznej we wrocławskim Hydropolis. W “pojedynku ekspertów” udział wezmą Alessandro Bottaro, dyrektor sprzedaży i marketingu w Costa Crociere oraz Marek Piksa, prezes zarządu grupy Atlas Tours.

Rynek cruise, jego wizerunek, pozycja w branży oraz przyszłość po pandemii będzie tematem pojedynku ekspertów na XII Forum Promocji Turystycznej. Jeszcze kilka lat temu zarzucano armatorom statków wycieczkowych, że przyczyniają się do overturizmu w odwiedzanych miastach, a do tego zanieczyszczają środowisko. Pandemia unieruchomiła jej jednak w portach. Lockdowny spowodowały, że niektóre ze stojących w portach statki trzeba było zezłomować z uwagi na wysokie koszty utrzymania. Rok 2022 był za to wyjątkowo dobry i łaskawy pod względem zniesionych obostrzeń i liczby stęsknionych za podróżami pasażerów, a także zwodowania kilku zupełnie nowych jednostek, mających lepsze parametry w zakresie ochrony środowiska. 

Jaka przyszłość rysuje się przed tą branżą? Czy klienci będą nadal wybierać tę formę wypoczynku? Czy biznes ten pozostanie dochodową gałęzią turystyki? Które trasy są najbardziej popularne? Czy rewolucją okażą się eko-statki o niskiej emisyjności?  I czy 2023 będzie najlepszym sezonem do tej pory?

Na te i inne pytania odpowiedzą w trakcie Pojedynku Ekspertów: Alessandro Bottaro, dyrektor sprzedaży i marketingu w Costa Crociere oraz Marek Piksa, prezes zarządu grupy Atlas Tours. 

Rejestracja i bilety: https://forumpromocjiturystycznej.pl/

Organizatorem jest: Redakcja portalu branżowego WaszaTurystyka.pl.Współorganizatorem jest: Hydropolis Centrum Edukacji Ekologicznej

Złoty Partner: Wrocław Miasto Spotkań, 

Partnerzy: Chorwacka Wspólnota Turystyczna

Patronaty: Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Instytut ESG, Krakowska Izba Turystyki, Polska Izba Turystyki, AM Art Media Agencja PR, Pracodawcagodnyzaufania.pl, RaportCSR.pl