Taras widokowy The View na wyspie Palm Jumeirah już otwarty

Kolejna atrakcja turystyczna Dubaju otwarta
Budynek The Palm Tower/fot. archiwum DTCM

Nakheel, jeden z czołowych dubajskich deweloperów, 7 kwietnia 2021 roku udostępnił zwiedzającym taras widokowy The View położony na wyspie Palm Jumeirah. Z tarasu położonego na 52 piętrze – 240 metrów nad ziemią, rozciąga się 360° widok na panoramę Palm Jumeirah i Zatoki Perskiej.

Budynek The Palm Tower, w którym znajduje się obserwatorium, jest ukończony w 95 proc. – otwarcie zaplanowane jest na październik.

Wejście na taras widokowy zlokalizowane jest na drugim piętrze The Palm Tower i dostępne jest bezpośrednio z centrum handlowego Nakheel Mall. Przy wejściu będzie także zlokalizowana kawiarnia Starbucks, wystawa The View Exhibition, tunelowe akwarium i sklep z pamiątkami. The View Exhibition to hołd złożony perfekcyjnemu rozwojowi Palm Jumeirah – wystawa w formie osi czasu będzie prezentować informacje o koncepcji i rozwoju słynnej na całym świecie wyspy. Odwiedzający mogą również wziąć udział w spektaklu teatralnym, będącym podróżą po historii wyspy.

Omar Khoory, dyrektor ds. zasobów i gościnności Nakheel, powiedział: „Dwadzieścia lat temu Nakheel rozpoczął przygodę, której celem miało być wybudowanie Palm Jumeirah. Dzisiaj, przy okazji otwarcia The View na wyspie The Palm, możemy świętować wielki sukces tego przedsięwzięcia. The View to atrakcja na skalę światową, która pozwoli bliżej poznać historię tworzenia jednej z najbardziej niesamowitych sztucznych wysp na świecie”.

Widok z tarasu widokowego/fot. archiwum DTCM

W The View znajduje się także ekskluzywny salon VIP o powierzchni 120 metrów kwadratowych z zewnętrznym tarasem pozwalającym cieszyć się panoramicznym widokiem na wyspę, Zatokę i miasto. Dzięki unikalnemu designowi salon może być wykorzystywany podczas wielu imprez, oferując usługi restauracyjne, nowoczesny sprzęt audio oraz bezprzewodowy dostęp do Internetu. Możliwe jest już dokonywanie rezerwacji.

Nocna panorama/fot. archiwum DTCM

Ceny biletów zaczynają się od 100 dirhamów dla dorosłych i 69 dirhamów dla dzieci (około 100 i 70 zł) i zależą od wybranej kategorii wstępu. Aby uniknąć czekania w kolejce do wejścia można wybrać bilety w cenie od 175 dirhamów dla dorosłych i 120 dirhamów dla dzieci. Ceny pakietów do salonu VIP rozpoczynają się od 350 dirhamów dla dorosłych i 200 dirhamów dla dzieci. Dzieci do lat 4 – wstęp bezpłatny.

The View jest otwarty od niedzieli do środy w godzinach 10.00-23.00 i od czwartku do soboty w godzinach 10.00-24.00.

Diabelski młyn „Oko Dubaju” już prawie gotowy