Szczyt Karnawału w Wiedniu

Prochart

Odbyły się niektóre z wielkich balów, np. Bal Sylwestrowy w Hofburgu czy Bal Kwiatowy organizowany w tym roku w duchu „150-lecia promenady Ringstrasse”. Przed zainteresowanymi znane na całym świecie bale grup zawodowych: jak np. Bal Myśliwych (26 stycznia Bal Lekarzy (31 stycznia.) oraz Bal Prawników (14lutego).
Natomiast Bal Właścicieli Kawiarni (Kaffeesiederball) (6 lutego) zaliczany jest do wyjątkowo nastrojowych. Co roku przyciąga on około 5 000 turystów do wiedeńskiego Hofburgu i znajdujących się w nim Sal Redutowych. Legendarny jest także Bal w Operze (Opernball) (12 lutego), odbywający się w Wiedeńskiej Operze Państwowej (Wiener Staatsoper).
Filharmonicy Wiedeńscy zapraszają na swój bal (22 stycznia) do Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego (Wiener Musikverein). Muzycy tej światowej sławy orkiestry zagrają na instrumentach jednak tylko podczas inauguracji balu.
Najsłodszym balem będzie Bal Cukierkowy (13 lutego) w wiedeńskiej sali koncertowej Wiener Konzerthaus. Bal ten jest znany ze swojej nieformalnej atmosfery pełnej humoru. Z kolei w lokalu Kursalon Wien, w którym przed laty swoje sukcesy świętowali bracia Straussowie, dziś podczas Balu Johanna Straussa można tańczyć walca do białego rana (14 lutego)