Spływ kajakowy Wkrą z Izabelą Stelmańską, do wylicytowania na Gali Waszej Turystyki

fot. archiwum Izabeli Stelmańskiej

Spływ kajakowy najpopularniejszą rzeką Mazowsza – Wkrą, w towarzystwie Izabeli Stelmańskiej, prezeski Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, będzie do wylicytowania na Aukcji Charytatywnej podczas Gali Waszej Turystyki, która odbędzie się 13 stycznia w hotelu Renaissance w Warszawie.

13 stycznia odbędzie się druga edycja Gali Waszej Turystki. Podczas niej odbędzie się Aukcja Charytatywna, z której cały dochód z aukcji zostanie przekazany na „Wakacje Marzeń” dzieci z Domów Dziecka.

Akcja „Wakacje Marzeń” została zorganizowana po raz pierwszy z 2022 roku przez Stowarzyszenia People for People wspierana przez Turystyczną Organizację Otwartą i Polski Holding Hotelowy oraz prywatnych darczyńców. W sezonie 2023 organizatorzy chcieliby potroić ilość uczestników i wysłać na wakacje około 60 dzieci.

Wśród kilkunastu przedmiotów licytacji będzie spływ kajakowy rzeką Wkrą, w towarzystwie Izabeli Stelmańskiej, prezeski Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, która zajęła 8. Miejsce na Liście 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce 2022 roku.

Rzeka Wkra to w ostatnich latach najpopularniejsza wśród kajakarzy rzeka na Mazowszu. Spokojny nurt, urozmaicone krajobrazy oraz duża liczba wypożyczalni sprzętu, sprawiają, że pływają po niej chętnie zarówno doświadczeni kajakarze, jak i początkujący. Rzeka jest bardzo popularna wśród rodzin. Nad rzeką znajduje się 15 wypożyczalni kajaków będących członkami Stowarzyszenia Nasza Wkra. Na trasach spływów zlokalizowane są miejsca dokowania kajaków ułatwiające dobranie długość w zależności od preferencji. Odcinki spływów liczą od 5 do 15 km
Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz firmy wypożyczające kajaki na Wkrze, co roku organizują akcję “Czysta Wkra”, której celem jest posprzątanie rzeki.

Program Gali i rejestracja: TUTAJ

Chustę, w której Monika Witkowska była na szczycie K2, wylicytujemy na Gali Waszej Turystyki