Chustę, w której Monika Witkowska była na szczycie K2, wylicytujemy na Gali Waszej Turystyki

fot. archiwum Moniki Witkowskiej

Chusta wielofunkcyjna, w której Monika Witkowska była na szczycie K2, jej książka z autografem oraz kamyk z bazy pod K2, będą do wylicytowania na Aukcji Charytatywnej podczas Gali Waszej Turystyki, która odbędzie się 13 stycznia w hotelu Renaissance w Warszawie.

13 stycznia odbędzie się druga edycja Gali Waszej Turystki. Podczas niej odbędzie się Aukcja Charytatywna, z której cały dochód z aukcji zostanie przekazany na „Wakacje Marzeń” dzieci z Domów Dziecka.

Akcja „Wakacje Marzeń” została zorganizowana po raz pierwszy z 2022 roku przez Stowarzyszenia People for People wspierana przez Turystyczną Organizację Otwartą i Polski Holding Hotelowy oraz prywatnych darczyńców. W sezonie 2023 organizatorzy chcieliby potroić ilość uczestników i wysłać na wakacje około 60 dzieci.

Wśród kilkunastu przedmiotów licytacji będą: chusta wielofunkcyjna, w której Monika Witkowska była na szczycie K2 w 2022 roku (jako druga Polka), jej książka z autografem oraz kamyk z bazy pod K2.

Książka Moniki Witkowskiej o Lhotse – czwartej górze świata (8516 m.) i trzecim ośmiotysięczniku autorki, na którym stanęła 16 maja 2019 roku. Książka jest relacją z tej wyprawy złożoną z opowieści o wspinaczce, ale także o spotkanych ludziach, radosnych chwilach, jak i tragicznych. Sporo wątków dotyczy też Mount Everestu – jakby nie było obie góry wznoszą się dosłownie po sąsiedzku, jednak Lhotse jest trudniejszą górą.
Książka jest podpisana przez autorkę.

Monika Witkowska to druga Polka po Wandzie Rutkiewicz, która weszła na szczyt K2. Zdobywczyni 4 ośmiotysięczników (Mt. Everest, K2, Lhotse, Manaslu), Korony Ziemi i wielu innych szczytów.

Jest jedyną osoba na świecie, która ma w swoim dorobku Mt. Everest i K2, jak i ich żeglarskie odpowiedniki (opłynięcie przylądka Horn oraz arktyczną trasę płn.-zach. z Grenlandii do Alaski). Jako pierwsza opłynęła również arktyczną Czukotkę.

Podróżniczka, która zwiedziła z plecakiem około 180 państw.
Autorka kilkunastu książek górskich, żeglarskich i podróżniczych.

Program Gali i rejestracja TUTAJ

Voucher na całodniowe zwiedzanie Liverpoolu szlakiem The Beatles, wylicytujemy na Gali Waszej Turystyki