Sky up rozpoczyna loty do Lwowa i Kijowa z Łodzi

Sky up stawia na Łódź (Warszawę) oferując loty do Lwowa i Kijowa. Czy to początek strategicznej długofalowej ekspansji ukraińskiej linii? 

Dziś kolejny ciekawy news z rynku lotniczego. Lotnisko Łódź które ma być sprzedane (zamknięte) pozyskuje ciekawe połączenia do Kijowa i Lwowa.

Sky up poleci z kilku polskich miast na Ukrainę

Dziś dostaliśmy kolejną porcję dobrych informacji od ukraińskiego przewoźnika. Sky Up ogłosił bowiem połącznia z Łodzi i Katowic na Ukrainę. Łódź dostała połączenia zarówno do Lwowa, jak i Kijowa. Katowice zadowolą się Kijowem.

Już wcześniej Sky Up awizował połączenia z Modlina i Gdańska. To pierwsze raczej nie wystartuje. A drugie już dotknęło ograniczenie częstotliwości. Czy połączenia z Łodzi i Katowic będą miały więcej szczęścia – szczególnie w przypadku Łodzi jest na to bardzo duża szansa.

Czy wyloty z Łodzi mają być alternatywą dla Warszawy?

Wydaje się iż wybór Łodzi jest podyktowany szukaniem alternatywy dla zamkniętego dla linii Okęcie. Nie od dziś wiadomo iż konkurencyjne dla LOT połącznie do Lwowa jest skutecznie formalnie blokowane.

Lwów ma tą przewagę iż może być ciekawą destynacją turystyczną i to zarówno dla pasażera indywidualnego, jak i grup o różnorodnej specyfice (seniorów, MICE itp.).

Ciekawie prezentuje się też rozkład, połączenia w piątek i poniedziałek w godzinach po południowych są prawie doskonałe na krótki wypad na zachodnia Ukrainę.

Operując z Łodzi Sky Up może tez liczyć na pasażerów dojeżdżających z Poznania, Wrocławia czy Częstochowy

Sky Up szuka handlowej reprezentacji w Polsce – klucz do długofalowego sukcesu

Na rynku krążą informacje iż Sky Up poszukuje reprezentanta handlowego w Polsce. Jest to bardzo słuszna decyzja. Odpowiednie kontakty z Tour Operatorami, biznesem a także OTA wymagają wsparcia handlowego na miejscu.

O wybór może nie być łatwo, rynek GSA został mocno przetrzebiony a warunki oferowane przez ukraińskiego przewoźnika mogą być low costowe. Takie podejście kieruje go raczej w stronę prostej umowy B2B z doświadczonym w branży sales managerem. Takich ludzi obecnie na rynku nie brakuje.

Rozkład z Łodzi do Lwowa ciekawy pod weekendowe/grupowe wyprawy MICE

Jak wspomnieliśmy rozkład z Łodzi daje duże możliwości. Wiele można dokonać w obszarze wyjazdów grupowych. Touroperatorzy czekają na nowe możliwości, a wybór dostępnych destynacji jest ograniczony(vide problemy z wylotami z Berlina).

Lotnisko Berlin – mniejsze możliwości dla dojeżdżających z Polski „pasażerów tranzytowych”

Także agencje Mice z zainteresowaniem mogą przyjąć tą destynacje. Warto pamiętać iż dobrą prace w przeszłości wykonało już Lviv Convention Bureau, promując Lwów jako destynacje eventowo-kongresową. Teraz czas zebrać tego owoce.

Czy Ukraiński rynek etniczny zbuduje ruch na miarę Włoch?

Rosnący ruch etniczny między Polską a Ukrainą daje wielkie możliwości w długiej perspektywie czasu. Nawiązujące się więzi rodzinne i biznesowe zapewnia strumienie pasażerskie na długie lata. Z pewnością będzie tez tak, iż diaspora ukraińska będzie z biegiem czasu się bogacić i przechodzić z transportu autobusowego na rzecz samolotów. To samo może dotyczyć wykwalifikowanej siły roboczej.

Warto posiłkować się przykładami polskich firm które jeszcze na początku XXI wieku wysyłały pracowników do Hiszpanii i Portugalii autobusami. By po kilku latach przesiąść się całkowicie na samoloty.

Ciekawy przykładem jest tez exodus pracowników z południa Włoch na północ szczególnie do Turynu (Fiat) i Lombardii. Oni także na początku jeździli transportem autobusowym czy koleją by później przekonać się o oszczędności czasu/pieniędzy jakie dają tanie linie.

Nie inaczej będzie także w przypadku ukraińskiego ruchu etnicznego, gdzie mamy przecież jeszcze utrudniające życie granice. Sky UP jeżeli zrobi wszystko profesjonalnie ma szanse na stale zagościć na polskim niebie i skutecznie zagospodarować tworzącą się potężna biznesową niszę.