Sejm przyjął ustawę o bonie turystycznym

Sejm o bonie turystycznym
poseł sprawozdawca Teresa Wargocka / fot. Sejm.gov.pl

Projekt ustawy o bonie turystycznym został przyjęty bez zmian w stosunku do tego, co zdecydowała wczoraj komisja sejmowa. Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta. Ma wejść w życie jeszcze w lipcu.

Mimo apelu opozycji, Sejm nie poddał pod dyskusję poprawki Senatu mówiącej o rozszerzeniu bonu o emerytów i rencistów. Komisja sejmowa zarekomendowała wczoraj odrzucenie tej poprawki i przyjęcie jedynie poprawek dotyczących drobnych korekt legislacyjnych oraz jedną niewielką zmianę merytoryczną.

Głosowanie bez dyskusji i bez sprawozdania

„Ustawa ma na zrealizować dwa ważne cele, po pierwsze skierowanie do polskich rodzin wychowujących dzieci dodatkowych środków…” – poseł sprawozdawca Teresa Wargocka próbowała przedstawić stanowisko sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek weszła jej w słowo i nie pozwoliła poseł sprawozdawcy przedstawić do końca sprawozdania komisji. W ekspresowym tempie sejm zagłosował zgodnie z rekomendacją komisji, bez wcześniejszej dyskusji.

Ustawa została przyjęta, następnie zostanie podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Ma wejść w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.