Ryanair połączy Wrocław z Mazurami

Wrocław zyska połączenie z Mazurami
fot. Wiktor Wojniak/lotnisko we Wrocławiu

Linia lotnicza Ryanair ogłosiła w letnim rozkładzie lotów z wrocławskiego lotniska połączenie między Wrocławiem a portem lotniczym Olsztyn – Mazury.

Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i w piątki.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział: “Jest się z czego cieszyć, ponieważ zyskujemy bezpieczne, szybkie i wygodne połączenie z jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów w kraju. Warmia i Mazury to świetne miejsce na dłuższe wakacje lub kilkudniowy wypad na łono natury. W ofercie przewoźnika jest już Gdańsk, a zatem osoby planujące tegoroczny urlop w Polsce mogą teraz wybierać pomiędzy morzem a jeziorami. Taki wybór to czysta przyjemność.”

Pierwszy lot został zaplanowany na 2 lipca. W piątki wyloty z Wrocławia o godzinie 17.35, zaś w poniedziałki o godz. 13.30. W odwrotnym kierunku: w piątki wyloty z Olsztyna o godz. 19.05, zaś w poniedziałki o godz. 15.00.

Czas podróży w jedną stronę to zaledwie godzina i pięć minut, zatem o kilka godzin krócej niż zajmuje przejazd samochodem lub pociągiem.

Ceny biletów w jedną stronę zaczynają się od 132 złotych. To promocyjna cena wprowadzona z okazji uruchomienia nowego połączenia.

Kierunek Olsztyn – Mazury to pozycja w letnim rozkładzie, który w Porcie Lotniczym Wrocław zacznie obowiązywać 28 marca, w niedzielę. Znajdą się w nim dwie inne nowości, niedawno ogłoszone przez przewoźników: Split w Chorwacji (Ryanair) i Burgas w Bułgarii (Wizz Air). Poza tym w planach tanich linii lotniczych na wiosnę i lato są znane i chętnie wybierane kierunki, a wśród nich Alicante, Malaga, Teneryfa, Girona pod Barceloną, Faro, Palermo, Neapol, Kreta, Larnaka, Bari, Londyn, Oslo, Kijów i Zadar. Rozkład uzupełnią połączenia od przewoźników sieciowych oraz kierunki czarterowe.

Burgas i Split w letnim rozkładzie lotów z Wrocławia

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center