Wystartowały wakacyjne loty z Wrocławia

fot. Wiktor Wolniak/lotnisko we Wrocławiu
fot. Wiktor Wolniak/lotnisko we Wrocławiu

Grecja, Hiszpania, Egipt, Turcja – do tych krajów już latają samoloty z Portu Lotniczego Wrocław. Niedługo inauguracja kolejnych wakacyjnych połączeń na wyspy greckie i do Bułgarii.

W tej chwili realizowane są połączenia czarterowe do Egiptu i Turcji. Następną inauguracją 16 maja ruszają loty do Heraklionu na Krecie. W maju dołączą także: wyspy greckie Rodos i Zakynthos, a także bułgarskie miasta, położone nad Morzem Czarnym, Burgas i Warna.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział: „Wszyscy jesteśmy spragnieni urlopu za granicą. Cieszymy się, że przewoźnicy dotrzymują słowa i inaugurują kolejne połączenia. Z miesiąca na miesiąc będzie ich coraz więcej. Sprzyja temu kilka czynników: w wielu krajach maleją liczby nowych przypadków zachorowań, wzrastają liczby osób zaszczepionych, a z południa Europy i innych kierunków płyną sygnały otwarcia się na turystykę. Ponadto podróżowanie ułatwia możliwość wykonywania testów na terenie naszego lotniska. Wiele wskazuje na to, że nadchodzący sezon urlopowy będzie udany.”

Nie tylko czartery

Realizację wakacyjnych połączeń z Wrocławia zapoczątkowały także tanie linie lotnicze Ryanair. Aktualnie dostępne kierunki to: Chania na Krecie, Alicante w Hiszpanii oraz dwie hiszpańskie wyspy – Teneryfa i Majorka. Jest także kierunek dla miłośników Morza Bałtyckiego – Gdańsk.

Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław, dodał: „Już niebawem Ryanair zainauguruje następne połączenia, które na ten sezon wprowadził do letniego rozkładu lotów z Wrocławia. Z niecierpliwością czekamy także na uruchomienie kierunków oferowanych przez Wizz Air. Rozkład lotów jest rozbudowany i różnorodny. Składa się z ponad 50 kierunków oferowanych przez tanie linie lotnicze, przewoźników sieciowych i biura podróży. Każdy znajdzie coś dla siebie.”

Do startu szykują się także przewoźnicy sieciowi. Pierwsza jest Lufthansa, która cały czas lata do Frankfurtu, a teraz uruchomiła również połączenie z Wrocławia do Monachium. To dobra informacja zwłaszcza dla pasażerów podróżujących do Niemiec i po Europie w celach biznesowych. Turyści z pewnością czekają na inaugurację połączeń PLL LOT, które w ramach akcji „Loty na wakacje” wprowadziły do rozkładu dwie nowości: Barcelonę–El Prat i wyspę Kos. Pierwsze loty już 19 i 20 czerwca.

Ryanair połączy Wrocław z Mazurami

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center