Ryanair: na Wielkanoc do Wielkiej Brytanii, Włoch i Hiszpanii

Od 31 marca startuje letni rozkład lotów Ryanair. /fot. Mieczysław Pawłowicz
Od 31 marca startuje letni rozkład lotów Ryanair. /fot. Mieczysław Pawłowicz

Jak pokazują dane linii lotniczej Ryanair, podczas Wielkanocy najchętniej wybieramy się do Wielkiej Brytanii, Włoch oraz Hiszpanii.

W okresie wielkanocnym liderem pozostaje Wielka Brytania, do której wybiera się aż 24 proc. podróżujących liniami Ryanair. Na drugim miejscu znalazły się Włochy, do których wyrusza 19 proc. Polaków, a podium zamyka Hiszpania, do której w tym roku poleci 11 proc. podróżnych.

„Wielkanoc to doskonały czas na wiosenne wyprawy i odkrywanie europejskich destynacji – powiedziała Alicja Wójcik-Gołębiowska, Head of Communications CEE & Baltics w Ryanair – Od 31 marca zaczyna obowiązywać letni rozkład lotów Ryanair, w którym nie tylko wracają ulubione wakacyjne kierunki, ale też pojawiają się zupełnie nowe destynacje, jak Olbia czy Dubrownik, zwiększamy też liczbę połączeń na takich popularnych kierunkach jak Alicante, Zadar, Malaga czy Malta.”

Wśród brytyjskich lotnisk bezkonkurencyjne są loty do Londynu na Luton oraz Stansted.

Włoskie kierunki szczególnie atrakcyjne dla Polaków to: Mediolan (25 proc.), Rzym (16proc.) oraz Sycylia (12 proc.). Włochy od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród podróżnych. Ich bogata historia, pyszna kuchnia i piękne krajobrazy przyciągają turystów z całego świata.

Również Hiszpania od lat utrzymuje pozycję jednego z ulubionych miejsc Polaków. Na Półwyspie Iberyjskim najpopularniejszymi regionami są Alicante z 29 proc. udziału oraz Barcelona, która ma 15 proc. Popularność zyskują również nietypowe kierunki na wielkanocną podróż. Przykładem może być rosnące zainteresowanie lotami na Cypr, Wyspy Kanaryjskie, a także do Chorwacji, Austrii i Portugalii. Miejsca te przyciągają coraz więcej podróżnych z Polski i całej Europy.