Rodzinna niedziela w Borodino

AG

Nie chodzi o wioskę rosyjską rozsławioną napoleońską bitwą, a o restaurację na obrzeżach Twierdzy Modlin. Idealne miejsce, by po niedzielnym zwiedzaniu Twierdzy zasiąść do niedzielnego brunchu.

Trudno chyba w okolicy o lepszą lokalizację. Z jednej strony – blisko Lotniska Modlin (na przeciwko znajduje się jeden z parkingów lotniskowych), z drugiej – blisko jednej z najawiększych atrakcji turystycznych Mazowsza – Twierdzy Modlin. Nazwa zresztą nawiązuje do dawnej nazwy fortu. Gdy po Powstaniu Listopadowym Rosjanie rozbudowali twierdzę, jednym z jej elementów było sześć fortów. Jeden z nich, który znajdował się w miejscu, gdzie stoi restauracja, został nazwany Borodino.
Gdy wejdziemy na tarwaisty pagórek na terenie restauracji zobaczymy nie tylko okolicę, ale i na tzw. mur Carnota – pozostałość umocnień.
Wspomniany pagórek to część wielkiego zielonego terenu, który otacza restaurację i hotel (otwarcie być może jeszcze w tym roku). Dużo przestrzeni, mały staw, mostek, trawniki, na trawniku armata, obok posąg konia kawaleryjskiego.
Niedzielny brunch rodzinny – nazwa wyjaśnia wszystko. To propozycja z menu “Jesz ile chcesz”. Oczywiście, menu “Jesz ile chcesz” oferuje wiele restauracji w Polsce. Ale tak bogaty wybór dań, za tak niską cenę niełatwo jest znaleźć.

Jak podkreśla Mariusz Radywonik, kucharz z Borodino: “Wszystkie składniki naszych dań są naturalne, kupowane u polskich hodowców, producentów. Dania na brunch przygotowujemy w niedzielę rano, tylko sałatki robione są w sobotę wieczorem.”

Bufet jest na pewno mocną stroną brunchu. Dwie zupy (my trafiliśmy na doskonały żurek z jajkiem i białą kiełbasą – na naturalnym zakwasie oraz koperkowa z zacierkami), szeroki wybór przekąsek i sałatek, dania ciepłe, desery, owoce. Do picia napoje zimne, wina, piwa z beczki (Tyskie) lub butelkowe (Książęce). W restauracji i na tarasie (stoły pod baldachimami) jest dużo miejsc a mimo to w porze brunchu trudno znaleźć wolny stolik. Restauracja cieszy wielkim powodzeniem właśnie wśród rodzin z dziećmi. Jak powiedzieli nam mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego (dwójka dorosłych i dwójka dzieci) “W tej niskiej cenie, takich dobrych dań nie dosstanie się w całej okolicy”. Dziecko przy sąsiednim stole w połowie drugiego dania, krzyknęło do rodziców: “Tu będziemy przychodzić w niedzielę a nie do McDonalds’a.”

Mariusz Radywonik opowiada: “Taki ruch w niedzielę, zwłaszcza przy słonecznej pogodzie to normalność. Niska cena brunchu robi swoje a i pocztą pantoflową rozniosło się, że można tutaj smacznie zjeść. W inne dni odwiedza nas dużo zarówno Polaków, jak i gości zagranicznych. Z tych drugich najwięcej jest Hiszpanów, Francuzów, Anglików. Sąsiedztwo twierdzy i lotniska to nasze atuty. Zresztą zdarza się, że podczas alarmów na lotnisku, wszyscy ewakuowani przyjeżdżają właśnie do nas przeczekać alarm.”

Już same dania, ich obfitość i smakowitość wystarczyłyby gościom Borodino, by tutaj wracać co niedzielę. Ale warto wspomnieć o tym, co (oprócz kuchni) wyróżnia tę restaurację. To fanatstyczne podziemia. Piwnica z winami, sale i korytarze, wszystko nastrojowo podświetlone. Można to oczywiście bezpłatnie zwiedzać, dla dzieciaków i dorosłych wielka niespodzianka. Piwnice noszą nazwę Napoleońskich (Napoleon zdecydował o budowei w tym miejscu twierdzy). Fragment piwnic można zobaczyć schodząc do toalet restauracji. A te z niebanalnym wystrojem, elegancją i czystością przynoszą restauracji kolejnych punktów.

Oto menu z ostatniej niedzieli
Bufet zimnych przekąsek i sałatek
Bufet gorący:
Tradycyjny żurek z jajkiem i białą kiełbasą
Zupa koperkowa z zacierkami
Pieczona szynka wieprzowa w sosie musztardowo miodowym
Kurczak duszony w sosie z śmietanowym z boczniakami
Dorsz opiekany w ziołach i sezamie
Makaron penne z kurczakiem i szpinakiem blanszowanym w sosie śmietanowym
Ziemniaki opiekane
Ryż pilaw
Brukselka w sosie polskim
Marchewka z groszkiem
Bufet dziecięcy:
Zupa koperkowa z zacierkami
Mini kotleciki mielone
Marchewka z groszkiem
Kuleczki ziemniaczane
Bufet deserowy:
Ciasto domowe, musy, galaretka owocowa, owoce filetowane
Candy Bar (galaretki, pianki, mini bezy, inne słodkie niespodzianki)
Brunch menu 39 zł/os dorosła, 25 zł/ dziecko do lat 4, dziecko poniżej 4 lat GRATIS

http://www.restauracjaborodino.pl/
Ul. Gen. Thommee 10, 05-102 Nowy Dwór Mazowiecki
e-mail: [email protected]
www: restauracjaborodino.pl
tel. : +48 22 33 60 666
fax. : +48 22 33 60 667
kom. : +48 514 188 935
Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Niedziela 11:00 – 22:00

{gallery}4193{/gallery}