Rekordowy wrzesień na Lotnisku Chopina

fot. archiwum Lotniska Chopina

29 września Lotnisko Chopina odprawiło milionowego pasażera, a cały miesiąc zamknie się na poziomie około 1,05 mln podróżnych.

W lipcu i sierpniu Lotnisko Chopina odprawiło ponad dwa miliony pasażerów. PPL szacowało, że pierwszy miesiąc po wakacyjnym szczycie zamknie się ok. 840 tysiącami podróżnych.

Rzeczywistość wyprzedziła prognozy – wrzesień okazał się rekordowy. To wynik minimalnie wyższy niż w lipcu (1,04 mln) i niewiele słabszy niż w sierpniu (1,185 mln).

Ponadto w bieżącym roku spadek liczby pasażerów we wrześniu jest znacznie mniejszy, niż w tym samym okresie 2019.
Oznacza to, że sezon wakacyjny na Lotnisku Chopina wydłużył się.

Od początku roku Lotnisko Chopina przekroczyło liczbę 5 milionów odprawionych pasażerów, a wrzesień był trzecim miesiącem z rzędu, w którym stołeczny port obsłużył ponad 1 mln osób.

Od połowy maja liczba pasażerów przyrastała z każdym tygodniem o ok. 10 tysięcy, a ostatni miesiąc wakacji okazał się najlepszy od początku pandemii.

8 sierpnia padł tegoroczny rekord liczby odprawionych pasażerów – aż 42 547 wybrało połączenia z Lotniska Chopina.

Duży wkład w te wyniki mają przewoźnicy czarterowi. W sierpniu z ich oferty skorzystało 303 tys. osób, czyli co czwarty pasażer Lotniska Chopina. Biorąc pod uwagę ruch rozkładowy i czarterowy, również w sierpniu liczba pasażerów do siedmiu destynacji była wyższa niż w tym samym miesiącu 2019 roku.

Średnia liczba pasażerów odprawionych dziennie we wrześniu 2021 wynosi ponad 35.000. Najwięcej osób podróżowało w niedzielę, 5 września – 40 177.

Lotnisko Chopina – ponad milion pasażerów w sierpniu