Rekordowy rok dla Portu Lotniczego Zielona Góra-Babimost

fot. materiały prasowe

W całym ubiegłym roku Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost obsłużył 42 058 pasażerów, co jest rekordem w historii lotniska. Tylko w grudniu z usług portu w Babimoście skorzystało 2 934 pasażerów, czyli niemal o 32 procent więcej niż w listopadzie 2022.

Jeśli porównamy lata 2022 i 2019, to bilans wypadnie zdecydowanie korzystniej dla minionego roku, który okazał się o 24 procent lepszy od ostatniego roku przed pandemią, ustanawiając tym samym rekord liczby obsłużonych pasażerów w ciągu 12 miesięcy.

W 2022 roku z Zielonej Góry można było polecieć na trasach krajowych do Warszawy i Gdańska, a na zagranicznych do Burgas, Taby, Rijeki, Lwowa i Antalyi. Ten ostatni kierunek cieszył się największym zainteresowaniem wśród podróżnych, wybierających się na wakacje z lubuskiego lotniska.

Przełom roku również wyglądał zachęcająco. Raporty zielonogórskiego portu odnotowują spore obłożenie na rejsach do Warszawy. Coraz większą popularnością cieszy się też otwarty w grudniu na sezon zimowy czarterowy kierunek do egipskiej Taby.

„To pierwszy raz, gdy podróżni mogą polecieć w sezonie zimowym z Zielonej Góry do kurortu w Egipcie. Obserwujemy duży popyt na rejsy czarterowe, zarówno w lecie, jak i w zimie. Zielonogórscy pasażerowie chętnie podróżują na wakacje, chcemy ten potencjał rozwijać” – mówi Anna Dermont, rzecznik Portów Lotniczych.

Warto też dodać, że lotnisko Zielona Góra-Babimost otrzymało pozytywne noty od Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Ostatni audyt wykazał, że w porcie zachowywane są najwyższe standardy bezpieczeństwa, dzięki czemu okres nadzoru operacyjnego można było wydłużyć z roku do trzech lat.

Lotnisko w Zielonej Górze nagrodzone przez burmistrza Babimostu za całokształt działalności