Lotnisko w Zielonej Górze nagrodzone przez burmistrza Babimostu za całokształt działalności

fot. materiały prasowe

W czwartek, 10 listopada 2022 odbyło się wręczenie dorocznych nagród i wyróżnień burmistrza Babimostu, osobom i podmiotom działających w różnych sferach życia. Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost został nagrodzony za całokształt w kategorii „działalność gospodarcza”.

Lotnisko Babimost to jedyny pasażerski port lotniczy w województwie lubuskim i jednocześnie najmniejsze lotnisko pasażerskie w Polsce. Jest jednak oknem na świat okolicznych mieszkańców szczególnie odkąd zostały wprowadzone oferty połączeń wakacyjnych m.in. do Egiptu, Turcji czy Chorwacji.

“Bardzo dziękujemy burmistrzowi Radnemu za nagrodę. Od kilku lat nasz port prężnie się rozwija. Nieustannie rośnie liczba obsługiwanych pasażerów, co jest wynikiem atrakcyjności połączeń lotniczych oferowanych z naszego lotniska. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności na poziomie społecznym i gospodarczym” – powiedział Michał Anczykowski, dyrektor Portu Lotniczego Zielona Góra-Babimost.

Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost obsłużył w ciągu dziesięciu miesięcy bieżącego roku 37 tysięcy pasażerów, co stanowi rekord w porównaniu do lat poprzednich.

Rekordowy rok dla lotniska Zielona Góra-Babimost. Prawie 37 tys. pasażerów tylko do października