RateHawk zachęca agentów do pakietowania (Emiratów) – oferuje zniżki od partnerów

RateHawk zachęca agentów do sprzedaży turystyki. Pomogą partnerzy, Ras Al Khaimah, HanseMerkur i Diagnostyka.pl. Bardzo ciekawa inicjatywa.

Kolejny gracz zauważył potencjał jaki generuje kierunek Emiraty. W szczególności Dubaj, ale także Ras Al Khaimah. Przy okazji zeszłotygodniowego webinaru dla agentów prezentującego nowości systemu, RateHawk postanowił dodatkowo zachęcić do samodzielnego pakietowania usług. Wspomóc mają go zewnętrzni partnerzy, zarówno ci turystyczni, jak Organizacja Turystyczna Ras Al Khaimah, ale też komplementarni, ubezpieczyciel HanseMerkur i oferująca testy na Covid Diagnostyka.pl.

Nowości od RateHawka – transfery – rośnie paleta usług rezerwowanych on-line

Celem głównym webinaru było odświeżenie informacji odnośnie nowych funkcjonalności systemu. Najświeższą nowością są transfery. Oferta jest bardzo bogata, zawiera 95 państw i 700 lokalizacji.

Prowadzący podkreślali zalety tej usługi, przede wszystkim spersonalizowany serwis, kierowców mówiących po angielsku i monitoring rejsów. Ten ostatni element jest bardzo istotny w przypadku ewentualnych opóźnień.

W trakcie prezentacji pojawił się też element atrakcyjnej cenowo oferty transferów vs taxi w niektórych destynacjach, takich jak m.in. Dubaj. Szczególnie w przypadku jeżeli podróżujemy  wraz z większą ilością osób.

Co ciekawe usługę transferów można zamówić także w opcji stand alone, Nie musimy jej wiązać z rezerwacją innych usług. Z punktu widzenia agentów to bardzo użyteczne rozwiązanie.

Inne nowości – bilety lotnicze – tanie linie – nadchodzi wynajem aut

Odświeżono też informacje o innych nowościach od RateHawka. Dość niedawno wprowadzono opcje rezerwacji biletów lotniczych linii regularnych. Jest to bardzo przydatna funkcjonalność, szczególnie dla mniejszych agentów. Co ciekawe obecnie RateHawk nie korzysta (jeszcze) z polskiej akredytacji IATA. Używanie niemieckiego providera daje dodatkowe benefity, w postaci dostępu do oferty linii, których nie można zarezerwować w Polsce.

Kolejną nowością jest oferta tanich linii, to także odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie w tym segmencie rynku.

Na koniec zasygnalizowano wzmożone prace nad udostępnieniem on-linowej obsługi wynajmu aut. Powinna się ona pojawić w ciągu kilku tygodni, zapewne będzie to okres zaraz po wakacjach. Wtedy to zwykle rusza mocniej biznes travel, który z niej właśnie często korzysta.

Jest komplet usług można pakietować – Ras Al Khaimah przedstawiła swoje walory

W tym momencie RateHawk dysponuje już paletą usług, która umożliwia agentom samodzielne pakietowanie krótkich wypadów ich klientów. RateHawk zamierza do tego dodatkowo zachęcać.

Na pierwszy ogień idą Emiraty, RateHawk doskonale widzi, że ten właśnie kierunek cieszy się znaczną popularnością wśród hotelowych klientów. Wybór nie był więc przypadkowy.

Na prezentacje zaproszono reprezentantkę Ras Al Khaimah, która dość dokładnie omówiła atrakcje tego stricte turystycznego Emiratu. Warto edukować agentów w tym względzie, gdyż akurat ten Emirat posiada w ofercie nie tylko plażowanie, ale także aktywną turystykę czy turystykę kulturową. Nie wspominając o ciekawym temacie związanym z poławianiem pereł. Podczas prezentacji nie zabrakło też nowości  z Ras Al Khaimah w obszarze oferty hotelowej.

Trzeba przyznać iż RateHawk wybrał optymalny timing, wczoraj bowiem gruchnęła wieść o nowych rejsach FlyDubai z Warszawy do Dubaju. Wzmożona konkurencja z LOT-em i innymi przewoźnikami przyczyni się do radykalnego ograniczenia cen, możemy założyć iż do Dubaju regularnie będziemy latać za 1500 zł.

Fly Dubai (Emirates) ogłaszają dodatkowy codzienny rejs z Warszawy

Taka cena przelotów jeszcze bardziej zachęca do promowania Emiratów jako całorocznej destynacji. Nie można też wykluczyć iż LOT niejako uciekając przed konkurencją zdecydują się wkrótce na loty właśnie do Ras Al Khiamah. Tak jak uczyniła to ukraińska UIA.

Teraz pozostaje nam tylko czekać na połączenie Gdańsk-Dubaj, wtedy oferta z Polski była by już kompletna.

Partnerzy wspierają projekt turystyczny RateHawka – HanseMerkur i Diagnostyka.pl

RateHawk postarał się by agenci uczestniczący w webinarze otrzymali, też dodatkowe wsparcie w zakresie edukacji i specjalnej oferty usług komplementarnych.

Ciekawe prezentacje przedstawiły ubezpieczyciel HanseMerkur, który niedawno gościł na Forum Waszaturystyka , jak i Diagnostyka.pl.

Ubezpieczenia od HanseMerkur kompleksowo chronią przed ryzykiem covid, dodatkowa oferta tzw. rozszerzenia zapewnia jeszcze dokładniejszą ochronę włączając do ryzyk, m.in ryzyko kwarantanny. Dodatkowo ubezpieczyciel przedstawił dla nowych klientów, którzy przyjdą z polecenia RateHawka, specjalną ofertę prowizyjną. Prowizje agencyjne prezentowane przez HanseMerkur są naprawdę imponujące.

Także Diagnostyka.pl miała okazje opowiedzieć o obecnych standardach w zakresie diagnozowania/testowania Covid19. Również w tym przypadku agenci otrzymają specjalną, lepszą niż dostępna powszechnie na rynku ofertę na testy PRC/Antygenowe.

Nie wątpliwie dodatkowe wsparcie agentów pomoże w przekonaniu ich do śmielszego oferowania pakietów sprzedawanych za pośrednictwem platformy RateHawk.

Można śmiało założyć iż w niedalekiej przyszłości firma będzie mogła sięgnąć po stawki tour operatorskie od linii lotniczych, pojawią się też inne destynacje chętne do promocji wśród agentów RateHawka. Przy dynamicznym wzroście popytu na turystkę, przyjęta strategia wydaje się bardzo rozsądna.

Zapis wideo ze spotkania RateHawka z agentami możemy obejrzeć pod linkiem.