Rainbow wprowadza nowy kierunek czarterowy. Bezpośrednie loty na Margaritę z Katowic

fot. Piotr Adamczyk

Biuro podróży Rainbow rozpoczęło sprzedaż wakacji na egzotycznej wyspie Margarita w Wenezueli z bezpośrednim wylotem z Katowice Airport. Pierwszy wylot zaplanowano na 10 listopada 2023 roku, a ostatni na 29 marca 2024 roku. Wszystkie podróże będą obsługiwane przez hiszpańską linię lotniczą Plus Ultra za pomocą Airbusa A330-300.

Biuro podróży Rainbow rozpoczęło sprzedaż wakacji na wenezuelskiej wyspie Margarita z bezpośrednim wylotem z Katowice Airport. To nowość w siatce połączeń czarterowych katowickiego lotniska. Oferta dostępna będzie w sezonie zima 2023/24. Kierunek obsługiwany będzie co tydzień, za pomocą 289 miejscowego Airbusa A330-300 hiszpańskiej linii lotniczej Plus Ultra.

W sezonie zima 2023/24, podobnie jak w dwóch poprzednich sezonach zimowych, Rainbow wraz z Katowice Airport wprowadza ofertę egzotycznych wakacji. Biuro prowadzi sprzedaż na sześciu dalekodystansowych kierunkach wakacyjnych z bezpośrednim przelotem z Pyrzowic. Są to: Varadero na Kubie, Cancun w Meksyku, Phu Quoc w Wietnamie, Puerto Plata w Dominikanie, Bangkok w Tajlandii i tegoroczna nowość, czyli Margarita w Wenezueli. Trasy do Cancun, Puerto Platy i Bangkoku obsługiwane będą za pomocą 252-miejscowego Boeinga 787-8 Dreamliner PLL LOT. Z kolei na Margaritę, do Phu Quoc oraz do Varadero turyści z katowickiego lotniska polecą szerokokadłubowym Airbusem A330-300 linii lotniczej Plus Ultra.

„Ze względu na duże zainteresowanie Margaritą zdecydowaliśmy się uruchomić nowe połączenie: Katowice – Porlamar, dzięki czemu jeszcze więcej klientów będzie miało szanse zakochać się w Wenezueli. Egzotyczna siatka połączeń z Katowice Airport wygląda imponująco – poza Wenezuelą latamy przecież do Dominikany, Meksyku, Wietnamu, Tajlandii i na Kubę” – mówi Maciej Szczechura, prezes zarządu Rainbow Tours SA.

„Coraz chętniej i coraz dalej latamy zimą na wakacje. Cieszy nas fakt, że oferta dalekodystansowych czarterów z wylotem z Katowice Airport spotkała się z dużym zainteresowaniem klientów i dzięki temu jest sukcesywnie rozwijana, tutaj zdecydowanym liderem jest Rainbow. Katowickie lotnisko to największy port w Polsce w segmencie przewozów czarterowych. Aktualna prognoza przewiduje, że tylko w tym roku na 5,4 mln pasażerów w ruchu ogółem, rekordowe 2,3 mln będą stanowili klienci biur podróży” – mówi Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Katowice Airport.

Rainbow startuje ze sprzedażą lata 2024. Stawia na hotele przy plaży i animacje dla dzieci

Weronika Szabelewska

Zastępczyni Redaktorki Naczelnej


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center