Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk gościem VII Forum Promocji Turystycznej

VII Forum Promocji Turystycznej coraz bliżej
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia/fot. materiały prasowe

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia będzie gościem VII Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie się 17 czerwca w Hydropolis. Organizatorem Forum jest redakcja portalu WaszaTurystyka.pl. Impreza została objęta patronatem przez Ministerstwo Rozwoju, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Prezydenta Wrocławia oraz Polską Izbę Turystyki.

Jacek Sutryk napisał:

bardzo się cieszę, że pierwsze – po rozpoczęciu procesu “odmrażania” – Forum Promocji Turystycznej odbywa się we Wrocławiu, i że patronujemy mu wspólnie z Urzędem Marszałkowskim województwa. Że spotykamy się w Hydropolis – miejscu umiejętnie łączącym rozrywkę z edukacją ekologiczną, które już po raz kolejny gości uczestników konferencji.

Chcę pozostawić w Państwa pamięci trzy – jak sądzę istotne – punkty.

Przede wszystkim cieszę się ze współpracy z branżą turystyczną i regionem. Myślę, że jej zacieśnienie już teraz możemy uznać za pozytywny efekt obecnego kryzysu.

Po drugie, we Wrocławiu widzimy turystykę jako poważne narzędzie promocji miast i instytucji, budowania marki, przekładające się nie tylko na rosnącą liczbę turystów, ale także inwestorów podążających za rozpoznawalną marką. Turystyka jest więc w istocie inwestycją, służącą nam wszystkim.

Wreszcie: kryzys, w którym się znaleźliśmy -Państwo, samorządy, różne gałęzie biznesu – jest wielkim wyzwaniem, ale zarazem szansą na nowe otwarcie. Trudno mi sobie wyobrazić bardziej kreatywną gałąź biznesu, niż właśnie promocję i turystykę, która szansę tę może wykorzystać.

Wierzę, że wrocławskie spotkanie natchnie Państwa dobrymi pomysłami i wzmocni współpracę, która będzie dla wszystkich motorem rozwoju.

Jacek Sutryk
Prezydent Wrocławia”