Prezent dla dzieci podróżujących A2

W ostatni weekend wakacji dzieci podróżujące z rodzicami koncesyjnym odcinkiem autostrady A2 otrzymają na wyznaczonych placach poboru opłat książeczkę oraz audiobook z bajkami czytanymi przez znanych aktorów

O aplikacji oferowanej przez Autostradę Wielkopolską pisaliśmy już w artykule Nowa aplikacja dla zmotoryzowanych. Bezpłatna, mobilna aplikacja A2 DO EUROPY pozwala zaplanować trasę, pokazuje szczegóły dotyczące płatnych odcinków dróg. Na podstawie Google Maps oszacujemy długość oraz czas przejazdu, a także kierowca pozna listę niezbędnego wyposażenia samochodu i wysokość mandatów w każdym z 46 europejskich krajów. A2 DO EUROPY jest bezpłatną aplikacją, dzięki której można zaplanować podróż po 46 krajach Europy w aż 7 językach do wyboru: polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, włoskim oraz rosyjskim.

Zofia Kwiatkowska, rzeczniczka AWSA, powiedziała: „Dla tych, którzy nie są pewni czy mogą ruszać w trasę wyposażyliśmy aplikację w wirtualny alkomat. Wyliczenia alkomatu opierają się na algorytmie matematycznym – wystarczy podać m.in. swój wzrost, wagę, czas rozpoczęcia i zakończenia spożycia alkoholu, jego rodzaj oraz ilość. Wyniki są orientacyjne i nie stanowią podstawy do rzeczywistej oceny zawartości promili we krwi, nie mogą być jedynym czynnikiem decydującym o uczestnictwie w ruchu drogowym, ale są dla nas wskazówką.”

W ostatni weekend wakacji dzieci podróżujące z rodzicami koncesyjnym odcinkiem autostrady A2 otrzymają na wyznaczonych placach poboru opłat książeczkę oraz audiobook z bajkami czytanymi przez m.in. Piotra Fronczewskiego, Agnieszkę Dygant, Szymona Majewskiego i Beatę Pawlikowską. Autostrada Wielkopolska SA i Autostrada Eksploatacja SA zakupiła 10 000 egzemplarzy za łączną sumę 50 000 zł wspierając ogólnopolską kampanię „Bajkowy Efekt Domina” organizowaną przez Kulczyk Foundation i Radio Zet. Środki zostaną przekazane na zakup kardiomonitorów dla dzieci z chorobami i wadami serca. Książeczki będą rozdawane do wyczerpania zapasów od 29. sierpnia od godz. 6.00 rano na dwóch punktach poboru opłat: Lądek (w kierunku Poznania) oraz Gołuski (w kierunku Warszawy).

Mechanizm aplikacji posiada wbudowany system geolokalizacji, dzięki któremu aplikacja przesyła pakiet informacji dotyczących prowadzenia pojazdu w kraju, w którym aktualnie znajduje się użytkownik. Narzędzie podaje szacunkowy czas przejazdu na podstawie danych z Google Maps, pokazuje także ile procent trasy (wraz z liczbą kilometrów) przebiega przez autostrady. Aplikacja udostępnia również wirtualny alkomat.

A2 DO EUROPY można znaleźć na oficjalnym fanpage AWSA na Facebooku (https://www.facebook.com/AutostradaWielkopolska) z możliwością mobilnego odbioru (iOS, Android, Windows Phone), na stronie internetowej www.autostrada-a2.pl lub bezpośrednio wybierając www.europa-autostrada-a2.pl. Aplikacja jest też dostępna bezpłatnie we wszystkich app storach.