Premiera utworu Moje Mazowsze. Powstała piosenka z okazji 25-lecia samorządu województwa mazowieckiego

fot. archiwum UMWM

25 września w Basenie Artystycznym Warszawskiej Opery Kameralnej odbyła się premiera utworu muzycznego “Moje Mazowsze”. Kompozycja, do której muzykę stworzył Piotr Rubik, a słowa napisał Jacek Cygan powstała z okazji jubileuszu 25-lecia samorządu województwa.

Moje Mazowsze to utwór pokazujący województwo mazowieckie – jego dziedzictwo, silne strony, ale przede wszystkim mieszkańców i uczucia, które towarzyszą im każdego dnia. To hołd złożony regionowi, jego historii, kulturze i pięknu. Inicjatorem powstania piosenki jest wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Piosenka to dzieło duetu – kompozytora Piotra Rubika oraz wybitnego tekściarza Jacka Cygana. Podczas premiery, razem z wykonaniem piosenki na żywo, został zaprezentowany teledysk. Jest on już dostępny w serwisie YouTube na kanale @BiuroPrasoweMazovia. Niebawem będzie również do odtworzenia na platformie Spotify.

Podczas konferencji o swojej pracy nad muzyką i tekstem opowiedzieli autorzy.

„Chodziłem miesiąc czy dwa z tym zadaniem, aż w końcu doszedłem do wniosku, że to musi być rzecz międzypokoleniowa. I dlatego różne obrazy, które w tej piosence po kolei stworzyłem, mówią o różnych pokoleniach i ich stosunku do Mazowsza” – wspominał Jacek Cygan.

„Zawsze z wielką przyjemnością pracuję z Jackiem Cyganem. To wybitny twórca. Nigdy się nie zawiodłem jakością, smakiem jego słów. Kiedy dostałem tekst Mazowsza okazało się, że jest to prawdziwa epopeja, którą trzeba ubrać w muzykę. Myślę, że wyszło bardzo fajnie. Jestem bardzo wdzięczny za zaproszenie do tego projektu” – dodał Piotr Rubik.

Każdy ma swoje Mazowsze

„Jestem przekonana, że piosenka Moje Mazowsze niesie ze sobą duży potencjał i szybko stanie się ulubionym utworem mieszkańców naszego regionu” – podsumowała Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora departamentu kultury, promocji i turystyki w urzędzie marszałkowskim.