Port w Hamburgu dla wycieczek

AG

Biura organizujące wyjazdy do Hamburga nie powinny przy układaniu programów ominąć wycieczki po porcie.
Drugi co do wielkości port w Europie (po Rotterdamie), do którego każdego miesiąca zawija średnio ok tysiąca statków, położony jest ok 110 kilometrów od morza.

Zajmuje ponad 10 proc. Hamburga czyli powierzchnię ponad 75 kilometrów kwadratowych.
Punktem startowym rejsów po Łabie i porcie jest nabrzeże Landungsbrücken. Przy nabrzeżu przycumowane są statki-muzea. Jeden to symbol miasta – trójmasztowy żaglowiec z roku 1896 Rickmer Rickmers. Jest to trójmasztowiec z 1896 r. Drugi to frachtowiec z lat 60. ubiegłego wieku Cap San Diego. Nieco dalej jeszcze stary latarniowiec a bliżej targu rybnego – okręt podwodny.
Z kilku stanowisk, co pół kwadrans, pół godziny odpływają różnej wielkości statki spacerowe. Rejs po porcie i po Łabie trawa od godziny do dwóch Bilety kosztują od 14 euro. Podczas wycieczki statek do bazy kontenerowców – największego terminalu kontenerowego na kontynencie. Podpływa pod wielkie kontenerowce, mija suche doki, olbrzymie suwnice. Spiker opowiada historię portu, objaśnia znaczenie mijanych obiektów, urządzeń. Pod koniec statek podpływa niedaleko nowej dzielnicy Hafen City, pod budynek nowej filharmonii i wraca do nabrzeża, niedaleko browaru Block.

{gallery}873{/gallery}