Port Lotniczy Lublin świętuje rekordowy sezon letni. Odprawiono prawie 65 tys. pasażerów

fot. Marcin Wiechnik

Tegoroczny sezon wakacyjny Port Lotniczy Lublin może uznać za udany. Od 3 czerwca do 14 października lubelskie lotnisko odprawiło blisko 65 tys. pasażerów. W lipcu i sierpniu odnotowano rekordowe liczby podróżnych, w całej jedenastoletniej historii lotniska.

Sezon wakacyjny lubelskie lotnisko zamyka zrealizowaniem 371 operacji lotniczych i obsłużeniem 64 993 pasażerów, z czego ponad połowa to podróżni lotów czarterowych. Do znacznego zwiększenia ruchu na lotnisku przyczyniły się nowe połączenia wakacyjne.

„Lato 2023 w Porcie Lotniczym Lublin możemy zaliczyć do naprawdę udanych. Popyt na podróże lotnicze był tak wysoki, że udało się nam osiągnąć rekordowe wyniki. Wakacyjne statystyki lubelskiego lotniska pokazują również, że przygotowana przez nas, wraz z naszymi biznesowi partnerami, oferta bardzo dobrze wpisała się w oczekiwania podróżnych” – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

Od czerwca do siatki połączeń po raz pierwszy w historii portu dołączyły loty na grecką wyspę Rodos oraz do Monastyru w Tunezji. Przebojem okazały się loty do tureckiej Antalyi, dokąd na wakacje można polecieć w tym roku, z kilkoma biurami podróży, aż cztery razy w tygodniu. Z lubelskiego lotniska można również było polecieć na urlop do innych popularnych miejscowości turystycznych na południu Europy – chorwackiego Splitu, Burgas nad Morzem Czarnym czy włoskiego Bergamo. Samoloty latały również nad polskie wybrzeże, do Gdańska.

Nowości na przyszły rok

Port Lotniczy Lublin nie ustaje w staraniach i wszystko wskazuje na to, że nadchodzący rok może przynieść kolejne rekordy. Kierunków będzie więcej niż podczas tegorocznych wakacji. Wiadomo, że od czerwca 2024 roku do siatki połączeń Portu Lotniczego Lublin dołącza wyczekiwany Egipt (Hurghada) oraz grecka wyspa Kreta (Heraklion). W związku z zainteresowaniem lotami do Turcji, w wakacje 2024 będzie można pięć razy w tygodniu polecieć do Antalyi.