Popatrz na Kraków z balonu

fot. MM

Z gondoli balonu widać idealnie cały Kraków, zwłaszcza leżące tuż za Wisłą, Kazimierz, Wawel. Dalej – wieże kościołów Starego Miasta a z innych stron – kopce krakowskie, Podgórze i inne dalsze dzielnice. U naszych stóp najmodniejsza w ostatnich czasie imprezownia miasta – Forum Przestrzenie.

Balon widokowy to idealna propozycja dla grup i indywidualnych turystów, którzy już zwiedzili Kraków klasycznie – naziemnie. Jednoczenie do gondoli może wejść 30 osób. Balon wznosi się na 150 metrów, my mieliśmy okazję wznieść się sto metrów wyżej – warto!

fot. MM

Widok z balonu jest naprawdę niesamowity – wszystko widać, jak na dłoni. Wisła pod nami, tuż obok charakterystyczne budowle Kazimierza, wzgórza wawelskiego i Starego Miasta. Można się pobawić w zgadywankę, która wież należy do którego kościoła, ile kopców widać z balonu. Nie ma innej możliwości popatrzeć na Kraków z podobnej perspektywy.

fot. MM

Firma będą właścicielem balonu jest zarejestrowana jako… linia lotnicza. I wyniki roczne ma niezłe. Jest w stanie wywieźć do góry ok. 60 tysięcy osób rocznie. W pogodne, bezwietrzne dni balon wywozi ok. 600 osób dziennie (w weekendy nawet do północy). Grupy 30 osobowe wchodzą do gondoli co pół godziny.

fot. MM

Punkt startowy znajduje się na lewym brzegu Wisły, tuż obok najmodniejszego ostatnio miejsca – zwłaszcza wśród młodych mieszkańców miasta – Forum Przestrzenie (u stóp budynku danego hotelu Forum). Czekając na swoją kolejkę do balonu można napić się piwa, drinka lub zjeść lody.

Bilet normalny kosztuje 55 zł, dla dzieci w wieku 4-16 lat – 39 zł, bilet rodzinny (2+2 – 149 zł. W weekendy i święta ceny są nieco wyższe – odpowiednio 69 zł, 49 zł i 179 zł.

Balonwidokowy.pl

fot. MM
Forum Przestrzenie/fot. MM
fot. AG

Świat krakowskich witraży bez tajemnic