Pomóżmy wyremontować autobus szynowy

Fundacja Ochrony Dziedzictwa w Przemysłowego Śląska zbiera pieniądze na remont zabytków techniki
Remontowany szynobus/fot. archiwum Fundacji Ochrony Dziedzictwa w Przemysłowego Śląska

Fundacja Ochrony Dziedzictwa w Przemysłowego Śląska zbiera pieniądze na wyremontowanie autobusu szynowego SA102-002, który będzie wozić turystów na wycieczki po kolejowych trasach Dolnego Śląska.

Jak podkreśliła Fundacja w swoim liście, w związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego i zamknięciem całego ruchu turystycznego, wycieczek, eventów na imprezy prywatne i firmowe – sytuacja uległa drastycznemu pogorszeniu, co uniemożliwia Fundacji kontynuowanie prac nad remontem autobusu szynowego SA102-002.

Autorzy listu napisali: “Szynobus SA102-002 to dzieło polskiej myśli inżynieryjnej, któremu nie było dane zyskać należnego mu rozgłosu. Niestety autobus szynowy zaprojektowany na początku lat 90. XX wieku, a wprowadzony do produkcji niewiele później, natrafił na niesprzyjający dla transportu kolejowego okres – czas przekształceń PKP oraz likwidacji kolejnych połączeń kolejowych.

Jako Fundacja Ochrony Dziedzictwa w Przemysłowego Śląska podjęliśmy się działań zmierzających do utrzymania działającej jednostki po tym, kiedy ostatni z egzemplarzy (jedynie 6 sztuk zostało wyprodukowanych) został wycofany z eksploatacji. Chcemy przywrócić naszemu egzemplarzowi SA102 jego dawną świetność, a wszystkich Państwa zapoznać z historią polskiej myśli technicznej.”

Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska znalazła się teraz w bardzo trudnej sytuacji nie mogąc realizować swojej misji i zadań statutowych.

Każdego roku – w normalnych czasach –  o tej porze Fundacja Ochrony Dziedzictwa w Przemysłowego Śląska była organizatorem Majówki Kultury Dziedzictwa Poprzemysłowego.

Liczy na wsparcie finansowe!

www.muzeumtechniki.pl

LINK do zbiórki

https://polakpotrafi.pl/projekt/wesprzyj-zabytki-techniki?utm_source=search