Polskie filmy na pokładach samolotów Lufthansy

archiwum Lufthansy

Od 1 czerwca pasażerowie Lufthansy na rejsach długostansowych, będa mogli oglądać bezpłatnie pięc polskich filmów. To element projektu Picture Poland, który ma na celu promocję kinematografii Polski w liniach lotniczych.

Katarzyna Mazurkiewicz z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, powiedziała : “PISF realizuje cel, jak jest obecnośc na ekranach całego świata. Dlatego zdecydowaliśmy się na projekt Picture Poland. Dzięki współpracy z Lufthansą uzyskujemy szansę, by polskie filmy obejrzały tysięce ludzi z wielu krajów ze wszytstkich kontynentów. Obecnośćna pokładach renomowanego i cenionego przez pasażerów przewoźnika, to szansa na popularyzację polskiego kina, polskiej kultury.”

Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce, dodał: “Bardzo cieszymy się, że polskie filmy wzbogacą naszą szeroką ofertę ponad 100 filmów w 9 językach. Polska to dla nas jeden z najważniejszych rynków nie tylko w Europie, ale i na świecie. Samoloty Lufthansy latają z Warszawy juz od 45 lat. Obecnie nasze samoloty obsługują dziewięć polskich portów lotniczych: Warszawę, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Lublin, Katowice, Rzeszów i Bydgoszcz. Realizujemy tygodniowo 326 loty z Polski.
Program rozrywki pokładowej Lufthansy gwarantuje świetną zabawę podczas podróży – zarówno na ekranie monitora w oparciu fotela na rejsach międzykontynentalnych, jak i w rozrywkowej aplikacji mobilnej Lufthansy podczas wybranych rejsów średniej długości. Nieustannie inwestujemy w nasz produkt pokładowy, aby sprostać oczekiwaniom wszystkich klientów. Projekt Picture Poland sprawi, że filmy polskie trafią do tysięcy pasażerów na wszystkich trasach długodystansowych.”

Wspomnianych pięć filmów w polskiej oraz angielskiej wersji językowej, to laureaci Oscarów: Ida w reż. Pawła Pawlikowskiego i Piotruś i wilk reż. Suzie Templeton oraz nagrodzony za najlepszą reżyserię na 28. Warszawskim Festiwalu Filmowym – Imagine w reż. Andrzeja Jakimowskiego, zwycięzca Konkursu Filmów Dokumentalnych podczas 36. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie – Deep Love w reż. Jana P. Matuszyńskiego, a także nagradzany na festiwalach i lubiany przez widzów film Waldemara Krzystka 80 milionów.
Projekt jest finansowany z Programu Operacyjnego „Promocja polskiego kina za granicą” Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Za realizację Picture Poland odpowiada agencja Movie Mates. Akcja potrwa do końca września tego roku.

Frank Wagner podkreslił: “Lot samolotami Lufthansy daje poczucie pewnego luksusu. To oczywiście nie tylko w pełnie profesjonalny personel pokładowy i najnowocześniejsze samoloty. Od 2011 roku Lufthansa inwestowała średnio 1 milion euro dziennie w unowocześnienie swoich kabin. Łączna wartość inwestycji to 1,5 miliarda euro. Około 39 000 foteli zostało wymienionych lub zmodyfikowanych, a w przypadku nowych maszyn szerokokadłubowych, wyposażonych w 600 foteli Klasy Pierwszej, 7000 Klasy Biznes i ponad 27 600 w Klasie Ekonomicznej. Zakończyła się również instalacja nowej Klasy Ekonomicznej Premium. Około 3 600 foteli nowej klasy zostało zainstalowanych łącznie w 106 maszynach dalekiego zasięgu Lufthansy. Klasa ta już okazała się bestsellerem. Nowa Klasa Ekonomiczna Premium jest obecnie dostępna na pokładach maszyn floty międzykontynentalnej. Oceny nowej klasy przez klientów wskazują na wysoki poziom satysfakcji z komfortu, serwisu orazświetnego stosunku jakości do ceny.”