Polregio walczy ze smogiem

archiwum Polregio

Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO rozpoczęły akcję „Smogowi mówimy NIE”. Od 1 marca pasażerowie legitymujący się ważnym dowodem rejestracyjnym samochodu będą mogli, wraz z jedną osobą towarzysząca, skorzystać z bezpłatnych przejazdów na terenie Aglomeracji Krakowskiej.

Z inicjatywy POLREGIO, od 1 marca w okresie dużego zanieczyszczenia powietrza będzie możliwość bezpłatnych przejazdów pociągami w obrębie Aglomeracji Krakowskiej dla posiadaczy ważnego dowodu rejestracyjnego pojazdu wraz z aktualnymi badaniami technicznymi. Bezpłatne przejazdy mogą odbywać się wyłącznie w dniu obowiązywania oferty (w godz. 0.00 – 24.00) w pociągach REGIO w relacjach na obszarze Aglomeracji Krakowskiej ograniczonej stacjami: Skawina, Zabierzów, Zastów, Podłęże.

W województwie małopolskim w działania mające na celu walkę ze smogiem włączyły się już wszystkie podmioty transportu publicznego przygotowując te same warunki darmowego przejazdu w dni o najwyższym poziomie zanieczyszczenia powietrza. Prognozę przekroczenia norm zanieczyszczenia powietrza ogłasza Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego w Krakowie. Na tej podstawie Prezydent Miasta informuje o wprowadzeniu darmowej komunikacji miejskiej i aglomeracyjnej dla pasażerów z ważnym dowodem rejestracyjnym.

Anna Lenarczyk, członek zarządu – dyrektor handlowy Spółki Przewozy Regionalne, powiedziała: „Polregio jest aktywnym uczestnikiem tego typu inicjatyw, ponieważ kolej należy do jednych z najbardziej przyjaznych dla środowiska środków transportu. Nasza akcja to nie tylko oferta, ale również poradnik „Jak bronić się przed zanieczyszczaniem powietrza” w ramach akcji „Smogowi mówimy NIE”. Wierzymy, że wspólnie podjęte działania z przewoźnikami w obrębie Aglomeracji Krakowskiej przyczynią się do przekonania kierowców samochodów do korzystania z kolei i tym samym poprawy jakości powietrza w tym rejonie.”