Polacy – wakacje w lipcu nachętniej w kraju

AG

Wyszukiwarka i porównywarka cen hoteli HotelsCombined.pl na podstawie zebranych danych przygotowała zestawienie miejsc, do których Polacy w lipcu 2016 roku wyjeżdżają najchętniej.

Zestawienie obejmuje ono zarówno kraje, do których w lipcu polscy podróżni jeżdżą najczęściej, jak i konkretne miasta i miejscowości, które odwiedzają najchętniej.
W lipcu aż 54 proc. Polaków zdecydowało się na pozostanie w kraju i za cel wakacyjnego wyjazdu obrało kierunki, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, czyli polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego i góry na południu Polski. W porównaniu z poprzednimi sezonami liczba ta utrzymuje się na podobnym poziome.
Drugim najpopularniejszym krajem są Włochy – na wypoczynek w nich zdecydowało się zdecydowało się prawie 8 proc. polskich podróżnych.
Trzeci pod względem popularności lipcowych wyjazdów Polaków kraj, to Niemcy. Blisko 3,5 proc. Polaków w lipcu 2016 roku wybrało się do Niemiec, spychając tym sposobem Hiszpanię na czwarte miejsce (3 proc.).
Następne kraje, do których chętnie wyjechaliśmy w lipcu tego roku, to: Węgry (2,6 proc.), Wielka Brytania (2,6 proc.), Czechy (2 proc.), Grecja (1,9 proc.), Malta (1,7 proc.), Francja (1,6 proc.), Austria (1,5 proc.), Chorwacja (1,4 proc.) i Tajlandia (1,4 proc.).

W zestawieniu miast, które Polacy najchętniej odwiedzają w lipcu, króluje Warszawa. Zaraz za nią uplasowały się kolejno inne polskie miasta: Gdańsk, Wrocław, Kraków, Zakopane, Poznań i Sopot. Dopiero na 8. miejscu zestawienia znajduje się miasto zagraniczne – jest to Berlin. Na kolejnych miejscach znalazły się: Budapeszt, Rzym, Karpacz, Praga, Londyn i Wiedeń. Na 15. miejscu zestawienia przygotowanego przez HotelsCombined.pl znajduje się Władysławowo, które swoją popularnością wśród polskich turystów przewyższa nie tylko inne chętnie odwiedzane miejsca na polskim wybrzeżu (Kołobrzeg, Łeba, Międzyzdroje, Krynica Morska, Świnoujście), ale też Barcelonę, nadmorskie kurorty w Grecji, czy nawet Sycylię.

Łukasz Michta, manager HotelsCombined w Europie Środkowej i krajach bałtyckich, powiedział: “Podsumowując, z danych serwisu HotelsCombined.pl wynika, że choć cześć Polaków na lipcowe wakacje wybiera te same od lat miejsca w Polsce i zagranicą, to zauważalny jest wyraźny wzrost popularności kierunków odległych lub egzotycznych – takich, które jeszcze kilka lat temu uchodziły za trudno dostępne i drogie. Pokazuje to, że wraz z pojawieniem się takich możliwości, jak rezerwowanie w korzystnej cenie hotelu za granicą lub biletów lotniczych Polacy chętniej zaczęli podróżować dalej i w nowych kierunkach.”