Pojedynek na Forum Promocji Turystycznej: Wykorzystanie potencjału szlaków historycznych

Katarzyna Smorek vs Lidia Łączny
Katarzyna Smorek z Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej i : Lidia Łączny, dyrektor stowarzyszenia Klaster Turystyczny “Szlak Piastowski”

Czy szlaki historyczne są wykorzystywane przy okazji promocji regionu? O tym, jak szlaki historyczne wpływają na ruch turystyczny w regionie i jak wzmacniają potencjał turystyczny poszczególnych miejsc a także czy polskie szlaki historyczne są ciekawe dla turystów zagranicznych, rozmawiać będą podczas pojedynku ekspertów na VII Forum Promocji Turystycznej: Lidia Łączny, dyrektor stowarzyszenia Klaster Turystyczny “Szlak Piastowski” oraz Katarzyna Smorek z Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej.

Szlak Piastowski liczy 600 kilometrów i tak naprawdę składa się z dwóch tras: południowo-północnej oraz wschodnio-zachodniej. Obie krzyżują się w kolebce państwa polskiego – Gnieźnie. Wędrówka po miejscach znajdujących się na Szlaku Piastowskim to wielka lekcja historii.

O tym, jak zainteresować odwiedzeniem Szlaku nie tylko wycieczki szkolne, jak sprawić, by szlak był żywy I przyciągnął również turystów) z zagranicy opowie Lidia Łączny, dyrektor stowarzyszenia Klaster Turystyczny “Szlak Piastowski.

Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej, to 27 obiektów: zamków gotyckich, renesansowych rezydencji, parków krajobrazowych. Czym “polska Dolina Loary” zasłużyła na tę nazwę, jak przyciągnąć turystów do różniących się stylem, przeznaczenie i wielkością obiektów oraz kogo łatwiej do Doliny przyciągnąć – gości krajowych czy zagranicznych, opowie Katarzyna Smorek z Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej

„Pojedynek” obu ekspertów będzie jednym z punktów programu trzeciej sesji podczas VII Forum Promocji Turystycznej, już 22 kwietnia w Hydropolis we Wrocławiu.

KUP BILET