Pięciogwiazdkowy nocleg na pustyni. Od września rusza nowy luksusowy projekt w Dubaju

The Nest, czyli nowy produkt Nara na pustyni w Dubaju
The Nest, czyli nowy produkt Nara na pustyni w Dubaju / fot. MM

Znany z wysokiej jakości obsługi pustynny kamp Sonara został rozbudowany o luksusową bazę noclegową. W Dubaju będzie można nocować na pustyni w „gniazdach”, wyposażonych jak pięciogwiazdkowe pokoje hotelowe. Od września rusza „The Nest”, czyli nowa część oazy znajdującej się w rezerwacie na pustyni Margham.

Dotychczas stworzony przez Szwajcarkę Stephanie Danial projekt Nara oferował przede wszystkim wieczorne, kilkugodzinne pobyty na pustyni. Kolacja w Sonara Camp, luksusowej oazie pośrodku dubajskiego rezerwatu przyrody na Pustyni Margham, to wyjątkowe przeżycie, produkt skierowany do osób, które chcą spędzić w Dubaju niezapomniane chwile, a także do grup incentive. Co ważne, projekt jest zrównoważony – nie ma tutaj szalonego jeżdżenia jeepami po wydmach, straszenia zwierząt i niszczenia przyrody. Jest za to wspaniała kuchnia, dobry wybór win i drinków, wysokiej jakości pokazy artystyczne, koncerty, taniec brzucha, pokazy ognia i zabawa z DJ-em.

Sonara Camp - restauracja na pustyni
Sonara Camp – restauracja na pustyni / fot. MM

Sonara camp to przestrzeń wkomponowana w pustynię, łącząca tradycyjny wystrój z elegancją i jakością. Można przejechać się wielbłądem, zrobić sobie zdjęcie na drewnianej huśtawce przy zachodzie słońca, by następnie wstąpić do baru na drinka, a potem zasiąść do eleganckiej kolacji i obserwować pokazy artystyczne. Miejsce to wyróżnia wspaniała obsługa, czystość, aranżacja przestrzeni w dobrym guście i wyjątkowa atmosfera.

Kieliszek prosecco i zachód słońca na pustyni Margham
Kieliszek prosecco i zachód słońca na pustyni Margham / fot. DE

Nara do tej pory składała się z czterech oaz, z których niektóre wynajmowane są jedynie grupom eventowym. Teraz oferta Nara została uzupełniona o projekt The Nest, czyli wysokiej klasy noclegi na pustyni.

Sypialnia w The Nest
Sypialnia w The Nest / fot. MM

Nazwa projektu nawiązuje do kształtu owalnych namiotów, wkopanych w wydmy, w których nocować będą mogli klienci. Są to drewniano-żelazne konstrukcje wykończone gipsem, wyglądające niepozornie z zewnątrz, ledwo odcinające się kolorem od samej wydmy, ale zachwycające jakością wyposażenia we wnętrzach. Złożone z sypialni i ekskluzywnej łazienki apartamenty można będzie wynajmować od późnego popołudnia do przedpołudnia następnego dnia. Koszt za noc, niezależnie od liczby osób, ma wynosić 3 tys. dirhamów. Opłaca za nocleg obejmuje serwis.

Łazienka w The Nest
Łazienka w The Nest / fot. MM

Po przyjeździe na pustynię goście mogą się odświeżyć, a następnie podziwiać zachód słońca albo z własnego namiotu – dysponującego własnym paleniskiem, albo udać się na kolację do jednej z dwóch restauracji. Ta bardzie zaciszna i kameralna znajduje się w samym The Nest, do wyboru jest też wieczór przy muzyce i pokazach w Sonara Camp. Następnie nocleg na pustyni, rano śniadanie i zwiedzanie rezerwatu, które wieńczy pobyt na pustyni.

Restauracja w The Nest
Restauracja w The Nest / fot. MM

Projekt Nara stawia na ekologię – The Nest jest w pełni zasilane energią solarną i stosuje stuprocentowy recykling wody. Ponieważ zrównoważony rozwój jest tutaj priorytetem, nadal opracowywana jest metoda klimatyzowania namiotów w sposób nieemisyjny. Nawet odstraszanie pająków i skorpionów od namiotów odbywa się w sposób przyjazny ekosystemowi, za pomocą naturalnych środków. Węży odstraszać nie trzeba – te nie zbliżają się do oazy. Niemniej zanim goście zakwaterowani są w „gniazdach”, to są dokładnie sprawdzane za pomocą ultrafioletu.

W sumie w oazie zaprojektowano 14 namiotów, z których każdy może pomieścić maksymalnie cztery osoby. W dzień pozostaną zamknięte, check-in będzie się odbywał o 17:00 w sezonie letnim i 15:40 w sezonie zimowym. Każdy namiot wyposażony jest w minibar i przekąski typu tapas, można więc spędzić cały wieczór kameralnie bez wizyty w barze czy restauracji.

Grupa polskich biur podróży i mediów na pustyni Margham
Grupa polskich biur podróży i mediów na pustyni Margham / fot. Nara