Z Itaką polecimy z Poznania do Omanu

Wyloty z Portu Lotniczego Poznań-Ławica do Omanu (SLL) realizowane przez Itakę wystartują w sezonie Zima 2024/25. Będą wykonywane samolotem Boeing B737 MAX w terminie od 17 stycznia do 2 maja 2025 roku.

To właśnie ITAKA po raz pierwszy odkryła ten ciągle jeszcze tajemniczy kraj dla polskich turystów, stając się liderem rynku w organizacji wylotów czarterowych do Omanu. Rejon Salalah znany jest ze wspaniałych piaszczystych plaż i wysokiej klasy hoteli, docenianych przez Polaków za znakomity serwis. Magia Orientu, niezwykła kultura, gościnność, wyśmienita kuchnia i białe plaże składają się na fenomen Omanu i jego powodzenie na polskim rynku.

„Byliśmy tu pierwsi i jesteśmy najlepsi. W sezonie Zima 24/25 do Omanu będziemy latać z Warszawy, Katowic, Wrocławia i także z Poznania. Cieszę się, że mieszkańcy Wielkopolski już tej zimy będą mogli rozpocząć swoją podróż z Itaką do Omanu blisko domu i jestem przekonany, że stanie się to dodatkową zachętą do odwiedzenia tego fascynującego miejsca. Wprowadzenie tego kierunku z wylotem z Poznania to także okazja do podziękowania Zarządowi Lotniska Poznań-Ławica za znakomitą współpracę i wzorową obsługę naszych wspólnych Klientów” – komentuje Piotr Henicz, wiceprezes Itaka Holdings.

„To znakomita wiadomość dla naszych pasażerów. Oman jest kierunkiem dobrze znanym w Poznaniu i cieszył się dużą popularnością już w roku 2018. Dzisiaj pojawia się jeszcze lepszy produkt – bezpośrednie przeloty z Poznania do Salalah, z wykorzystaniem nowoczesnego samolotu, dzięki któremu podróż nad Ocean Indyjski będzie szybsza i bardziej komfortowa – bez konieczności przesiadek czy międzylądowań technicznych. Z punktu widzenia podróżnych jest to bardzo ważna zmiana. Oman, obok Zanzibaru i Dubaju, to już trzeci egzotyczny kierunek, jaki Itaka zaoferuje z Poznania w nadchodzącym sezonie zimowym. Brawo Oman! Brawo Itaka!” – powiedział Grzegorz Bykowski, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica.