Ski Opening Schladming-Dachstein 2024: Bryan Adams, Sting i Simply Red otworzą sezon narciarski

fot. Harald Steiner

Ski Opening Schladming-Dachstein oraz Leutgeb Entertainment Group zapowiadają start sezonu narciarskiego 2024 z udziałem trzech międzynarodowych gwiazd. W dniach 6, 7 i 8 grudnia 2024 roku na Huśtawce czterech Szczytów w Schladming zagrają Bryan Adams, Sting i Simply Red, inaugurując sezon narciarski w regionie Schladming-Dachstein. W wydarzeniu udział może wziąć blisko 45 tys. osób

Po zeszłorocznym sukcesie organizatorzy podnoszą poprzeczkę, zapraszając trzy gwiazdy na jedno wydarzenie. Otwarcie sezonu narciarskiego na stadionie Planai to już stały punkt w zimowym kalendarzu. W zeszłym roku koncerty Robbiego Williamsa przyciągnęły 25 tys. gości. Bryan Adams otworzy festiwal 6 grudnia, Sting wystąpi 7 grudnia, a Simply Red zakończy festiwal 8 grudnia.

Cztery góry, trzy gwiazdy, jedno wydarzenie

Klaus Leutgeb, organizator festiwalu, zorganizował konferencję prasową na Schnepf’n Alm na Reiteralm, gdzie zapowiedział „The Grand Festival 2024” w obecności trzech artystów. Artyści podzielili się swoją historią i entuzjazmem związanym z nadchodzącymi koncertami. Bryan Adams, Sting i Mick Hucknall wspominali swoje wspólne koncerty i przyjaźnie, zapowiadając, że publiczność może spodziewać się wielu hitów i ulubionych piosenek.

Koncerty

  • Bryan Adams – 6 grudnia 2024, godz. 20:00: Kanadyjski piosenkarz, znany z hitów takich jak „Summer of ’69” i „Everything I Do (I Do It For You)”, rozpocznie festiwal.
  • Sting – 7 grudnia 2024, godz. 20:00: Brytyjski artysta, zdobywca 17 nagród Grammy, zagra swoje największe przeboje.
  • Simply Red – 8 grudnia 2024, godz. 18:00: Zespół z Mickiem Hucknallem zakończy festiwal koncertem pełnym hitów z 40-letniej kariery.

Nowości i atrakcje sezonu

Przedstawiciele regionu zaprezentowali nowe atrakcje, w tym nową 8-osobową kolejkę „Kaiblinggrat” oraz 10-osobową gondolę na Hochwurzen. Czterogórski region narciarski Schladming-Dachstein.

„Witamy w tym roku w Schladming trzech światowej klasy artystów, którzy od lat odnoszą sukcesy. Tak długa pozycja na szczycie jest możliwa tylko wtedy, gdy konsekwentnie stawia się na jakość i stale osiąga najlepsze wyniki. Dokładnie takie samo założenie mamy jako region turystyczny Schladming-Dachstein, dlatego wspólnie z naszymi partnerami będziemy w przyszłości koncentrować się na dostarczaniu naszym gościom zawsze wysokiej jakości doświadczeń” –powiedział Mathias Schattleitner, dyrektor zarządzający regionu Schladming-Dachstein.