Od poniedziałku Litwa otwarta znów dla Polaków bez kwarantanny

Od poniedziałku znowu można jeździć do Wilna
Katedra w Wilnie/fot. AG

Od poniedziałku bez konieczności kwarantanny będą mogli wjechać obywatele Niemiec, Szwecji, Polski i Bułgarii, Norwegii, Islandii, Liechtensteinu, Serbii i Kanady – poinformowało w piątek litewskie Ministerstwo Ochrony Zdrowia. Informację potwierdzał Ambasada Rzeczypospolitej na Litwie.

Od poniedziałku będzie można przyjechać na Litwę bez konieczności kwarantanny z krajów UE, gdzie wskaźnik zachorowalności na koronawirusa nie przekroczył 25 przypadków na 100 tys. mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni kalendarzowych. Na Litwie wskaźnik ten wynosi obecnie 15,6.

Kwarantanna i test na koronawirusa będą nadal stosowane dla osób przybywających z 18 krajów UE i 4 krajów europejskich spoza Wspólnoty. Są to: Austria, Belgia, Czechy, Dania, Grecja, Hiszpania, Włochy, Chorwacja, Luksemburg, Malta, Holandia, Portugalia, Francja, Słowenia, Słowacja, Węgry, Rumunia, a także San Marino, Monako, Andora, Wielka Brytania i Szwajcaria.

Lista krajów najbardziej dotkniętych przez pandemię jest aktualizowana co tydzień, z uwzględnieniem sytuacji epidemiologicznej w tych krajach.

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center