O promocji turystyki wśród młodzieży porozmawiamy na IX Forum Promocji Turystycznej

Wycieczka szkolna w Żywym Muzeum Piernika w Toruniu/fot. MM

Czy i jak promować turystykę wśród młodzieży szkolnej, czy młodzież ta jest dobrym klientem, jakie są najczęstsze błędy popełniane w sektorze turystyki młodzieżowej, porozmawiają podczas IX Forum Promocji Turystycznej we wrocławskim Hydropolis, Paweł Sławiński – właściciel i dyrektor zarządzający w firmie ATAS oraz Piotr Wiktorko – właściciel biura Polan Travel.

Organizacja wyjazdów dla dzieci i młodzieży – zarówno wycieczek, jak i obozów – to nie tylko biznes, ale i sposób wychowania sobie przyszłych klientów. Co ważniejsze, w obliczu degradacji tradycyjnego nauczania geografii w szkołach i coraz większej nieznajomości Polski wśród młodych ludzi, dobrze zorganizowana wycieczka może i powinna pełnić role „misyjną” – poznawania kraju i jego kultury.

W ubiegłym roku Polska Organizacja Turystyczna wystartowała z projektem „Turystyczna Szkoła” skierowanym do nauczycieli oraz uczniów szkół podstawowych i średnich. Podstawą projektu miała być strona internetowa z bazą materiałów dydaktycznych dla nauczycieli oraz bazą scenariuszy wycieczek szkolnych.

Celem POT w ramach projektu jest wykreowanie wśród młodzieży modę na wyjazdy po Polsce, edukacja o potencjale regionów turystycznych oraz dostarczenia narzędzi wspomagających kadrę pedagogiczną zarówno w zakresie edukacji jak i planowania wycieczek. Naturalnymi partnerami przy projekcie powinny być nie tylko regiony i atrakcje turystyczne, ale przede wszystkim biura podróży specjalizujące się w turystyce dziecięcej i młodzieżowej. Czy tak jest? Czy powstanie wspólny front na rzecz edukacji turystycznej?

Podczas IX Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie się 15 września w „Hydropolis” we Wrocławiu, o tym, czy i jak promować turystykę wśród młodzieży szkolnej, czy młodzież ta jest dobrym klientem, jakie są najczęstsze błędy popełniane w sektorze turystyki młodzieżowej, porozmawiają zaproszenie przez redakcję portalu WaszaTurystyka.pl eksperci: Paweł Sławiński – właściciel i dyrektor zarządzający w firmie ATAS oraz Piotr Wiktorko – właściciel biura Polan Travel.

Program i rejestracja: TUTAJ

Czy rola kobiet w turystyce powinna być większa? – debata podczas IX Forum Promocji Turystycznej